Turkcell Akademi ile herkes “finans okuryazarı” olacak

Katılım
2 Hzr 2014
Mesajlar
424
Beğeniler
18
Yaş
30
#1
Turkcell Akademi ile herkes “finans okuryazarı” olacak


Paranın dilini öğrenmek isteyen herkesin eğitimi

Turkcell Akademi’denDijitalleşerek dünyanın bilgisini milyonların erişimine açan Turkcell Akademi, şimdi de finans alanında çığır açacak bir eğitime imza atıyor. Ev hanımlarından, öğrencilere, çalışanlara kadar paranın dilini öğrenmek isteyen herkes, Finansal Okuryazarlık’ın anlatıldığı eğitim videolarından faydalanabilecek ve sertifika alabilecek.Dijitalleşerek sahip olduğu bilgi birikimini ve dünyanın önde gelen eğitim kuruluşlarının içeriklerini milyonların erişimine açan Turkcell Akademi, eğitim sunduğu alanlara bir yenisini daha ekledi. Profesyonel gelişim, üniversite ve KPSS sınavlarına hazırlık, İngilizce başlıkları altında binlerce saatlik eğitim videosu ve modülü sunan Turkcell Akademi şimdi de “Bilinçli Yatırımcı” sertifika programını başlatıyor.

Sertifika programı, Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Arif Ünver tarafından oluşturuldu. “Finans Okuryazarlığı” kitabının da yazarı olan Ünver, bu konuda gerçekleştirdiği önemli çalışmalarla biliniyor. “Bilinçli Yatırımcı” programı, 28 başlıkta toplam 2,5 saatlik eğitim videolarından oluşuyor. Dileyen tüm Turkcell’liler bu sertifika programından ücretsiz faydalanabiliyor.


Her geçen gün daha zengin içerik


Turkcell Grup İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Banu İşçi Sezen, “Turkcell Akademi’yi dünyanın bilgisini milyonlara 7 gün 24 saat sunma hedefiyle dijitalleştirdik. Kendimizi sürekli yenileyerek ve geliştirerek her geçen gün daha zengin bir içerik sunmayı hedeflemiştik. Bu hedef doğrultusunda sağlam adımlarla yürümeye devam ediyoruz. Şimdi de Turkcell’lilerin ücretsiz katılabileceği “Bilinçli Yatırımcı” sertifika programını hayata geçirdik. Kendi birikimini oluşturmaya ve artırmaya çalışan ev hanımlarından, üniversitede eğitim gören öğrencilere, çalışanlara kadar herkesin rahatlıkla anlayabileceği eğitimler oluşturduk. Bu programımız ile para dünyasındaki tüm tanımları önce öğretiyor, sonrasında parayı en iyi şekilde değerlendirebilmenin yollarını akademik ama anlaşılır bir dille aktarıyoruz. Öğrenciler, tasarruf sahipleri, profesyoneller ve tabii ki çalışanlarına kişisel gelişim imkânı sunmak isteyen şirketler için de finansal bilgi birikimine ulaşabilecekleri en yakın adres bu program.” dedi.


Birikimler özen istiyor


Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Arif Ünver ise tasarruf sahiplerinin birikimlerine özen göstermeleri gerektiğini vurgulayarak, “Birikimler kolay yapılmıyor, onları korumak için bilgi dağarcığının artırılması önemli. Tasarruf sahipleri günümüzde birikimlerini değerlendirmek için çok geniş seçeneklere sahip. Ancak kendilerine en uygun tasarruf alanını tespit edebilmek için bu seçenekler ve fırsatlar hakkında bilgi sahibi olmaları gerekiyor. Turkcell Akademi ile oluşturduğumuz eğitimimiz tasarruf sahipleri için temel ürünleri ve bu ürünlerin işlem gördüğü piyasaları sade bir dille anlatıyor. Diğer taraftan üniversite gençliği de teoride edindikleri bilgileri pekiştirirken, akıllarındaki soru işaretlerine cevap bulabiliyor.” dedi.Turkcell Akademi’de eğitimler 35 milyon Turkcell’liye açık ve ücretsiz. Turkcell’lilerin web sitesine üye girişi yapmak için Turkcell’lilerin 2222’ye SIFRE yazıp göndermeleri ve gelen şifreyi kullanmaları yeterli oluyor.
 

Benzer konular

Top