1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Turkcell mobil iletişim sektöründe enerji yönetim sistemi sertifikasını aldı

Konusu 'Operatör Haberleri' forumundadır ve Barış toprak tarafından 21 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. Barış toprak

  Barış toprak Aktif

  Katılım:
  2 Haziran 2014
  Mesajlar:
  388
  Beğenileri:
  15
  Ödül Puanları:
  730
  Cinsiyet:
  Erkek
  Banka:
  639 ÇTL
  Turkcell mobil iletişim sektöründe enerji yönetim sistemi sertifikasını alan ilk şirket


  Turkcell mobil iletişim sektöründe, enerji yönetiminde sistematik yaklaşımıyla ISO50001 Enerji Yönetim Sistemi Standardı sertifikasını almaya hak kazanan ilk şirket oldu. Altyapı ve iş süreçlerinde çevre dostu çözümleri hayata geçirerek, doğal kaynakların da daha verimli kullanımına katkı sağlayan Turkcell, sadece 1 yılda 81,9 milyon kWh’lik enerji tasarrufu sağlıyor.  Turkcell çevre dostu yaklaşımıyla her aşamada hayata geçirilen enerji tasarrufuna yönelik teknoloji ve uygulamalarla hem çevre korumasına hem de ülkemizin enerji faturasının azaltılmasına katkı sağlıyor. Bu kapsamda hayata geçirdiği çalışmalarla ISO 50001 sertifikası almaya hak kazanan ve bu alanda bir ilki gerçekleştiren Turkcell, çevre dostu yatırımlarını ise her geçen gün artırarak devam ettiriyor.


  30 bin hanenin elektrik tüketimi kadar tasarruf etti


  Turkcell, rüzgar türbini ve şebeke elektriğinin dönüşümlü olarak kullanılmasına olanak veren hibrit iletişim üniteleri, elektrik şebekesinin ulaşamadığı 26 noktaya kurduğu güneş ve rüzgar enerjili iletişim üniteleri ve buna ek olarak, şebekesinde yaptığı diğer tasarruf çalışmaları sayesinde bir yılda 81,9 milyon kWh enerji tasarrufu elde etti. Böylece 78 bin 876 yetişkin kızılçam ağacına karşılık gelen 49.140 ton daha az karbondioksit salınımı gerçekleştirilirken, enerji tasarrufu miktarı 30 bin hanenin bir yıllık elektrik tüketimi seviyesine ulaştı. Tasarruf çalışmalarını altyapı ile sınırlamayan Turkcell, binalarında elektrik ve mekanik sistemlerde enerji tasarrufu çalışmalarını sürdürüyor.
   
Benzer Konular
 1. Mc_ÖRGE
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.104
 2. YoRuMSuZ
  Mesaj:
  40
  Görüntüleme:
  13.998
 3. Barış toprak
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  532
 4. YoRuMSuZ
  Mesaj:
  14
  Görüntüleme:
  1.365
 5. Barış toprak
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  376
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş