Turkcell'den güvenlik uygulaması

aslann

Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!
Katılım
25 Tem 2009
Mesajlar
7,662
Beğeniler
515
Şehir
MAVİ
#1Turkcell Güvenlik adını taşıyan uygulama sayesinde iPhone ve Android destekli akıllı telefon kullanıcısı Turkcell'liler hem kendilerinin hem de değer verdiklerinin güvenliğine katkı sağlayacak hizmetlere tek bir uygulama üzerinden ulaşabiliyor.

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, Turkcell, müşterilerine kendilerini daha güvende hissettirecek bir uygulamayı hayata geçirdi. Ücretsiz olarak indirilebilen Turkcell Güvenlik uygulaması "Kişisel Güvenlik", "Çocuğum Güvende", "Cebim Güvende" başlıkları altında Turkcell'lilerin hem kendilerinin hem de yakınlarının güvenliğine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Turkcell Güvenlik uygulaması, Kişisel Güvenlik, Çocuğum Güvende, Cebim Güvende odağıyla müşterilerinin güvenliğine katkı sağlamayı hedefliyor.

Konuya ilişkin görüşlerine yer verilen Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, "Cep telefonları artık her an her yerde yanımızdan ayırmadığımız hayatımızın vazgeçilmezleri arasında. Mobil iletişim altyapısının sağladığı yetenekler, sürekli yanımızda taşıdığımız cep telefonlarını farklı alanlarda insan hayatına fayda sağlayacak önemli bir araç haline geliyor. Bu alanlardan belki de en önemlisi güvenlik. Birkaç yıldır odak alanımız olan güvenlik konusunda pek çoğu ilk olan önemli yeniliklere imza attık. Bugün müşterilerimize sunduğumuz Turkcell Güvenlik ile bu servisleri tek bir çatı altında toplayarak, iletişim teknolojilerini insana fayda sağlayacak ve hayatı kolaylaştıracak çözümlere dönüştürme hedefimizi bir kez daha hayata geçiriyoruz" değerlendirmesini yaptı.

Bu uygulama sayesinde çocukların güvenliğiyle ilgili önlemler alınabildiğini vurgulayan Sevilengül, "Acil yardıma ihtiyaç duyduğunuzda yakınlarınızı konum bilginizden haberdar edebiliyor ya da İlk Yardım, Polis İmdat, Jandarma gibi acil numaraları ararken yine konumunuzu kolayca bildirebiliyorsunuz. Turkcell Güvenlik ile müşterilerimizin güvenliğine katkı sağlayacağımızı bilmek bize mutluluk veriyor" dedi.


TURKCELL GÜVENLİK'İN SAĞLADIĞI FAYDALAR

Verilen bilgilere göre, Turkcell Güvenlik'in sağladığı faydalar arasında Çocuğum Güvende ve Kişisel Güvenlik başlıkları altında sunulan servisler dikkat çekiyor. "Çocuğum Güvende" servisi sayesinde, 7-14 yaş arasındaki çocukların cep telefonuyla sadece uygun görülen kişileri aramasını sağlanıyor. Kimlerden çağrı ya da SMS alabileceği belirleniyor. Servis acil durumlarda çocuğun nerede olduğunu SMS ile öğrenilmesini ve deprem durumunda en son konum bilgisinin otomatik olarak SMS olarak iletilmesini de sağlıyor. Güvenli internet özelliği ile istenilen profili seçip, çocuğun zararlı içeriklere ulaşması da engelleniyor.

Turkcell Güvenlik kapsamında yer alan Kişisel Güvenlik servisleri içinde, kritik durumlarda hayat kurtarabilecek "ACİL" uygulaması da yer alıyor. Ücretsiz sunulan Acil uygulaması ile telefonun GPS ve WiFi özellikleri Turkcell baz istasyon verisi ile birleştirilerek daha hassas bir konum tespiti yapılıyor.

Kişiler, tek bir tuşa basarak acil durum mesajını SMS/e-posta olarak yakınlarına,112/155 gibi acil yardım numaraları üzerinden yetkililerle ya da Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlar üzerinden tüm listeye gönderebiliyor. Paylaşım esnasında konum da otomatik olarak iletildiği için yardım isterken nerede olduklarını tarif etmelerine gerek kalmıyor. Ayrıca, acil uygulaması içindeki Sağlık Bilgilerim ile acil yardım ekiplerine kendileri hakkında en kritik bilgileri hızla aktarabiliyor.

Android ve iPhone telefonlarda çalışan Turkcell Güvenlik uygulamasını ücretsiz olarak indirebilmek için "GUVEN" yazıp 2222'ye göndermek yeterli oluyor. Turkcell Güvenlik içinde yer alan farklı servisler ise sorgu başı ya da aylık abonelik olarak ücretlendiriliyor.
 
Top