Turkcell’den Kocaeli’ne son 3 yılda 87 milyon TL yatırım

Katılım
2 Hzr 2014
Mesajlar
425
Beğeniler
18
Yaş
30
#1
Turkcell, Anadolu’daki şirketleri teknolojiyle buluşturmaya devam ediyorTurkcell’den Kocaeli’ne son 3 yılda 87 milyon TL yatırımTurkcell’in, şirketlerin mobil ve sabit teknoloji çözümlerini kullanarak, daha verimli, hızlı ve kârlı çalışmalarını sağlamak, büyümelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği “İş’te Teknoloji Hamlesi” toplantılarının 2015’teki üçüncü durağı Kocaeli oldu.Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, “İş’te Teknoloji Hamlesi” vizyonu doğrultusunda, şirketlerin büyümesine teknolojiyle destek olmak üzere ara vermeden yıllardır Anadolu turuna devam ediyor. Anadolu’yu adım adım gezerek, mobil ve sabit iletişim teknolojilerinin şirketlere sağladığı faydayı, teknolojik dönüşüm fırsatından yararlanmak isteyen şirketlerle bire bir temasa geçerek anlatan Turkcell, bu seneki organizasyonlarından üçüncüsünü Kocaeli’nde Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş’ın ev sahipliğinde gerçekleştirdi.


Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ’ın açılış konuşmasıyla başlayan organizasyon, Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş’ın “Teknoloji ve İnovasyonla Yeni Bir Dünya” başlıklı konuşmasıyla devam etti. Turkcell Kurumsal Satış Direktörü Çağatay Aynur’un Turkcell teknolojisiyle şirketlerin başarısına sağlanan desteği anlattığı “İş’te Teknoloji Hamlesi” sunumunun ardından Peryön Yönetim Kurulu Üyeleri Yiğit Oğuz Duman ve Cenk Akın “Kobilerde İnsan Kaynakları’nın Dünü, Bugünü ve Geleceği” başlıklı konuşmalarını gerçekleştirdi. Toplantını sonunda ise Turkcell’in mobil ve sabit teknoloji çözümlerini kullanarak fark yaratan Yamangold Kuyumculuk firma sahibi Emre Özdemir, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı İsmail Gülsoy, Haldız İnşaat Otomotiv’in Genel Müdürü Ersun Güzel ve Kavanlar İnaşaat Kurumsal İletişim Müdürü Kadir Banabak katılımcılarla başarı hikayelerini paylaştı.


Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ yaptığı açılış konuşmasında” Günümüzde artık ülkeler değil şehirler yarışıyor. Bizim bu yarış içerisine var olabilmemiz de ancak etkin bir teknoloji kullanımıyla mümkün olacaktır. Teknolojiye iş hayatımızda neden ve nasıl yer vermemiz gerektiği konusunda şehrimize gelerek bizi aydınlatan Turkcell yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.

Kocabaş:” Kocaeli’ne son 3 yılda 87 milyon TL yatırım gerçekleştirdik”

Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş yaptığı sunumda: “Turkcell, bugün kurumsal pazarın lideri ve 540 bini aşkın şirkete hizmet veriyor. Üstün network altyapımız, ürün ve servislerimizle Turkcell’li olmayı seçen şirketler için fark yaratmak, onları teknolojiyle bir adım öne taşıyabilmek için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Yıllardır önceliğimiz, müşterilerimiz arasında yer alan her bir şirkete, akıllı şirket, mobil şirket, gerçek zamanlı şirket olması için kendine özel çözüm sunmak. Güçlü altyapımızla, servislerimizle, en büyük saha ve çağrı merkezleri ekiplerimizle bu yolculukta müşterilerimizin yanındayız. Biz istiyoruz ki, boyutu ve faaliyeti ne olursa olsun tüm şirketler bu fırsatı yakalasın. Anadolu’nun dört bir yanında Türkiye ekonomisini her geçen gün daha iyi noktalara taşıyan binlerce şirket var. Turkcell olarak öncelikli hedefimiz bu şirketlerin teknik ekipleriyle birlikte çalışıp, Anadolu'da iş ortaklığı ekosistemini büyüterek yerel değeri güçlendirmek” dedi. Günümüz dünyasında şirketlerin ancak teknolojik dönüşümle işlerinde fark yaratabileceğinin altını çizen Kocabaş konuşmasını şöyle sürdürdü: “Son 3 yılda 87 milyon TL yatırım gerçekleştirdiğimiz ülkemizin önemli sanayi kentlerinden biri olan Kocaeli’nin şirketleri, teknolojiyi çok yakından takip ediyor. Yatırımlarımız bunun en güzel kanıtı. Kocaeli’nin bizlerin öncülüğünü üstlendiği bu teknolojik dönüşümü en hızlı şekilde sistemlerine entegre eden, ekonomimizin en önemli damarlarından biri olma yönündeki iddiasını sürdüren illerden biri olduğunu söylemekten gurur duyuyorum.”

İş’te Teknoloji Hamlesi toplantısına katılan Turkcell Kurumsal Satış Direktörü Çağatay Aynur da gerçekleştirdiği sunumda “Turkcell olarak biz, iş süreçlerini mobil teknolojilerin katkısıyla sürdürerek yeni dünyada kazananlar arasında olmak isteyen müşterilerimiz için Gerçek Zamanlı İşletme yaklaşımını hayata geçirdik. Gerçek Zamanlı İşletme yaklaşımı da şirketlerin 3 temel alanının yeni nesil teknolojilerle gerçek zamanlı olarak yönetilmesi anlamına geliyor. Bunlardan ilki Mobil İşletme olmak, yani firmaların operasyonlarının tamamını ya da bir kısmını mekan ve zaman bağımsız olarak yürütebilmesi. İkincisi, şirketlerin müşterileri hakkında kendi operasyonları ile bilmeleri mümkün olmayacak bilgileri de kullanarak iç görü sahibi olması, en doğru teklifi, en doğru kitleyle, en doğru zamanda buluşturabilmesini sağlayan Gerçek Zamanlı Pazarlama. Üçüncüsü ise, firmaların operasyonlarını yönetebilmeleri için kurmaları zaruri olan bilgi işlem altyapılarını, yatırım yapmadan, servis modeli ile edinmeleri anlamına gelen Sıfır Altyapılı İşletme” dedi. Sunumda şirketlerin hayatını kolaylaştıran “Akıllı Araç Takibi”,” Akıllı Fax” ve “Akıllı Enerji Servisi”ne de değinen Aynur, Akıllı Enerji Servisi ile iş yerlerinin (mağaza, fabrika, okul, hastane, AVM, otel vb.) enerji tüketimi anlık izlenebiliyor, faturalarda yer alan reaktif cezaların ortadan kaldırılması ile % 30’a kadar tasarruf sağlanabiliyoruz. Bir diğer uygulamamız Akıllı Araç Takibi de saha yönetimi ve yakıt optimizasyonu ile kurumsal müşterilerimizin operasyonel verimliliklerini artırıyor. Fark yaratan bir diğer mobil uygulamamız olan Akıllı Faks ise faks cihazına ihtiyaç olmadan dilenen her yerden faks alıp gönderilebilmesine imkan tanıyor” şeklinde sözlerini sürdürdü.


KUTU- Ekonomiye Kadın Gücü


Ekonomiye Kadın Gücü Projesi sayesinde dükkan sahibi oldu


İş’te Teknoloji Hamlesi toplatışının katılımcılarından biri de, Turkcell’in TİSVA işbirliğiyle hayata geçirdiği Ekonomiye Kadın Gücü projesi kapsamında mikrokredi alarak işini büyüten Şeniz Cavkaydı oldu. 37 yaşında bir çocuk annesi olan Şeniz Cavkaydı ekonomik yönden çok sıkıntılı olduğu bir dönemde mikrokrediyle tanışıyor. Amcasının kızıyla gerçekleştirdikleri başvuru sonrasında aldığı ilk krediyle boncuk ve sabun malzemeleri tedarik ediyor. Miss sabunlar ve takılar yaparak geçimini sağlamaya başlıyor. Ardından işlerini büyüterek dükkan açan Şeniz Hanım şu an yanında 4 kişiye istihdam sağlıyor.


Bu zor günlerinde imdadına koşan Turkcell ve Ekonomiye Kadın Gücü Projesi’ne teşekkür eden Cavkaydı: “Hedeflerim büyük. Bu hedeflerimi gerçekleştirirken yanımda her zaman bana destek olacak birilerinin olduğunu bilmek çok rahatlatıcı.” dedi.
 
Top