1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Türkiye Ölümlü Kazalarda Şampiyon...

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Çirkin Kral tarafından 2 Ekim 2006 başlatılmıştır.

 1. Çirkin Kral

  Çirkin Kral Forum Tutkunu

  Katılım:
  4 Eylül 2006
  Mesajlar:
  1.909
  Beğenileri:
  23
  Ödül Puanları:
  1.880
  Meslek:
  Gümrükçü
  Yer:
  istanbul
  Banka:
  392 ÇTL
  OECD ülkeleri arasında bin kişiye düşen otomobil sayısı bakımından son sırada yer alan Türkiye'nin, ölümlü trafik kazalarında ”şampiyon” olduğu bildirildi.


  Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nun (TİSK) hazırladığı “Avrupa Birliği'ne Üyelik Sürecinde AB Ülkeleri ve Diğer Aday Ülkeler Karşısında Türkiye'nin Durumu” adlı raporda, OECD ülkelerinde “bin kişiye düşen otomobil sayısı” ve “trafik kazalarda meydana gelen ölümlere” yer verildi.

  Rapora göre, 2004 rakamları itibariyle bin kişiye 125 otomobilin düştüğü Türkiye, bin kişiye düşen otomobil sayısı bakımından son sırada bulunuyor. Türkiye'den sonra en az otomobile sahip ülke olan Macaristan'da bile bin kişiye 318 otomobil düşerken; Portekiz, bin kişiye düşen 748 otomobille AB ülkeleri içinde birinci sırada yer alıyor.

  ÖLÜMLÜ KAZALARDA İLK SIRADA

  Rapordaki verilere göre, bin kişiye düşen otomobil sayısı bakımından son sırada bulunan Türkiye, ölümlü trafik kazalarında ilk sırada yer alıyor.

  Türkiye'de, her 1 milyon araç başına 641.5 kişi trafik kazaları sonucunda yaşamını yitirirken, Türkiye'nin ardında yer alan Polonya'da ise bu rakam 418.7 kişi. Trafik kazaları sonucundaki ölümün en az olduğu ülke ise 95.9 kişiyle Hollanda.

  TİSK'in raporunda, “Türkiye'de trafik konusundaki eğitim ve bilinç düzeyinin yeterince gelişmemiş olması, trafik kurallarına uymama yönündeki yaygın eğilimin bir sonucudur” değerlendirmesine yer verildi.
   

Sayfayı Paylaş