Türkiye Radyolarından Gezi Parkı Eylemlerine İtidal Çağrısı

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,526
Beğeniler
6,241
Takım
GALATASARAY
#1
Türkiye Radyolarından Gezi Parkı Eylemlerine İtidal Çağrısı

Az önce radyoda müzik dinlerken ara reklamda verildi bu itidal çağrısısı yayını ve ulusal bir çok radyoda da yayınlanmaktaymış. Radyoda dinlediğim için ve gerçek bir haber olduğu için yayınlamakta sakınca görmedim.

Not: Olumsuz yorumlar yaparken de arkadaşlar forumun sağlığını dikkate alarak eleştirinin dozunu kaçırmadan, belli kesimlere hakarete dayanmadan yapmanızı rica edeceğim ;;)Çok üzgünüz...

Sağcı-solcu kavgası vardı bu ülkede 80lerde...
Sonra Alevi-Sünni çatışması çıkartmaya çalıştılar...
Ve sonra Türk-Kürt ayrımcılığı...
Tarih boyunca bu ülkeyi dışardan yıkamayanlar, hep içerden yıkmaya çalıştılar.
40 Senede 35 bin vatandaşımızı kaybettiğimiz, ülkemize 500 milyar dolar, zaman ve moral kaybettiren PKK terörü belasından tam kurtuluyoruz, artık rahatça, kardeşçe yaşarız derken, bunları yaşadığımız için çok üzgünüz...

*******

Çok üzgünüz...

Biber gazıyla komaya girmiş vatandaşımızı gördüğümüzde de, atılan taş ve şişelerle yaralanan emniyet mensuplarımızı gördüğümüzde de aynı şeyi hissediyoruz.
Sokaklarda yanan araçları, demokratik tepkisini gösteren masum vatandaşların arasına girip etrafa zarar veren ve art niyetsiz kitleleri yönlendirmeye çalışan provakatörleri gördüğümüzde canımız yanıyor.
Demokratik tepkisini göstermek için yola çıkan insanımız amacının dışına çıktığında da, vatandaşa copla, suyla ve biber gazıyla müdahale eden bir polisi de gördüğümüz zaman aynı şeyi hissediyoruz...
Üzgünüz, çünkü bu ülkedeki en ufak bir huzursuzluğun düşmanlarımızı sevindirdiğini çok iyi biliyoruz.

*******

Çok üzgünüz...

Çok üzgünüz, çünkü Türkiye Cumhuriyetinin her vatandaşının ayrı ayrı ve çok değerli olduğunu düşünüyoruz.
Çünkü hiç bir vatandaşın, ister siyasi, isterse hayata dair kişisel tercihleri, yaşam şekli ve siyasi tavırları yüzünden baskı ve şiddet görmesini kesinlikle tasvip etmiyoruz.
Çünkü vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamak üzere görev yapan emniyet mensuplarının vatandaşın korkulu rüyası haline gelmesini kabullenemiyoruz.
Çünkü Demokratik ülkelerde, her bireyin protesto ve demokratik eylem hakkı vardır, yaşam şekli ve tercihi sadece kendisine aittir, ve her birey de bunu özgürce kullanabilmedir diye düşünüyoruz.

*******

Çok üzgünüz...

Cumhurbaşkanımızın da vurguladığı gibi, tüm bireylerin sandık hesabına göre değil, bireysel hak ve özgürlükleri sebebiyle doğan haklarını sonuna kadar kullanması gerektiğini düşünüyoruz.
İster %50nin, ister %1in içinde olsun, her bireyin aynı hak ve özgürlüklere sahip olduğunu, yaşama dair tercihlerinin asla bir başkası tarafından belirlenemeyeceğini savunuyoruz.
Diğer yandan da, hiç bir siyasi amacı ve mesajı olmayan bir eylemin, siyasal bir platforma çekilmesi, bir hesaplaşma noktasına gelinmesini de doğru bulmuyoruz.

*******

Şaşkınız!

Son 7 günde meydana gelen olaylar esnasında, sosyal medyada sanatçısından siyasetçisine, gazetecisinden sporcusuna, toplumun örnek aldığı isimlerin önemli bir bölümünün , yatıştırıcı ve uzlaştırıcı mesajlar yayınlamak yerine deyim yerindeyse yangına körükle gitmelerinden dolayı çok şaşkınız. Şimdi, onlardan beklediğimiz ve göremediğimiz sağduyuyu, sizden bekliyoruz... .

*******

Siz Saygıdeğer dinleyicilerimizi uyarıyoruz:

Ekonomik ve siyasi anlamda hızla gelişen ve toplumsal barışa hergün biraz daha yaklaşan ülkemizde hepimiz insan ve vatandaş olmaktan doğan evrensel haklarımızı sonuna kadar ve ısrarla kullanalım, koruyalım.
Ama bu gibi masum toplumsal tepkileri suistimal etmeye çalışan, eylemlerimizi demokratik bir çerçeveden çıkarmak için kasıtlı olarak tahrik eden kişi ve grupların etkisinde kalmayalım.

Umutluyuz...

Yüzyıllar içinde her türlü badireleri atlatan bu ülkenin insanları, bu karmaşayı da sevgi, saygı ve beraberlik duyguları içinde, birbirini anlayarak çözecekler ve bu yaşananlardan dolayı oluşan yaralarını elbirliğiyle saracaklardır.

Haydi Türkiye, Sağduyulu olalım, bir olalım...
Haydi Türkiye, Kardeş olduğumuzu UNUTMAYALIM...
 

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
Katılım
1 Tem 2011
Mesajlar
2,734
Beğeniler
97
Yaş
38
Şehir
artvin
#2
valla işin doğrusunu soylemek gerekirse eylem yapanlara kırgınım .
nedeni : oradaki provakatörlere izin vermeleri veya farkında olamamalarıdır .
ortak bir karar alınıyor ve ortama hakim olunamıyor araya provakatörler sızıyor böyle bişey olamaz

işte bütün olaylar bu sebepten çıkmıştır bana göre
aralarına katılan provakatörler
esnafın camını penceresını indirmiş
polise diklenmiş ve hatta taşla sopayla saldırmıştır .
bu sebepten polis şiddet kullanmış ve hakkını arayan kardeşlerim şiddete maruz kalmıştır
sinirlene polis onüne gelene saldırmış şiddet uygulamış
bunun karşısında vatandaş elim armut toplamıyor deyip ortalığı birbirine katmıştır .
çoluk çocuk perişan bir vaziyette 7 gündür çimlerin üzerinde sadece kale alınmadıklarını zannettikleri için durmaktalar

oysaki

aralarına sızmaya çalışan provakatörleri tekme tokat kovalasalar ve hatta polise yol gösterseler
sanıyorumki ben izlediğim zaman devletin işi bitti milletin parkını yıkıyor diye sinirlenir
polisede güç kullandıysa ( provakatörlerolmasa öyle bişey olmayacaktı ) tepkimi hertürlü gösterirdim

ben sanmıyorumki oraya darbe yapmak hükümeti yıkmak ortalığı talan etmek için o kadar millet toplansın
onların amacı sadece kendileri için manevi değeri olan bir ortamı korumak ve neden yapılacaklar için kale alınmadıklarını fikirlerinin sorulmadığını öğrenmek için bir kendini gösterme eylemi idi

ama gelin görünki birkaç provakatör ortalıgı da ortamıda darmaduman etti

insanın sabrı bi yerde tükendiği zaman herşeye herkese isyan edebiliyor aynı benim bütün araç park yerlerini ücretliye çeviren şehirde araba bırakaçak yer bırakmayan başkana kızdığım gibi utanmsa giriş çıkış için para alacak :)

ama duruma hakim olmak herzaman iyidir

bana göre siyaset birkaç kişinin paralandığı birçok kişinin bu sebepten canı sıkıldığı hatta şiddete maruz kaldığı yada öldüğü bir rant kapısıdır

horoza sormuşlar en iyi yumurtayı nerden anlarsın
horoz demişki ben polemiğe giremem işimi yapar giderim

yani kısaca oyunu verirsin geçer gider kurcalamaya gerek yok :)
 
Top