1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

"Türkiye Yardım Arıyor"

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Papatya tarafından 26 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Papatya

  Papatya MEN SEBETE NEBETE... Süper Moderatör

  Katılım:
  6 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  17.118
  Beğenileri:
  6.455
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Seattle.
  Banka:
  128 ÇTL


  New York Times, Suriyeli mültecilere yönelik uluslararası yardımdaki aksamaları vurguladığı haberinde "Günde üç defa sıcak yemek dağıtımıyla var olan en modern kamplara kendi parasından 400 milyon doları harcamış olan Türkiye de şimdi yardım arıyor" dedi.

  Suriyeli mültecilere yönelik uluslararası yardımın aksadığına dikkat çekilirken sığınmacılar için 400 milyon doları harcamış olan Türkiye'nin de yardım arayışında olduğu belirtiliyor.

  New York Times gazetesi, Suriyeli mültecilere ev sahipliği yapan ülkelerde karşılaşılan sorunları ve uluslararası yardımın akışında yaşanan aksamaları irdelediği haberde, BM Mülteciler Yüksek Komiserliği Bölgesel Koordinatörü Panos Moumtzis'in uluslararası donör toplumunun krizi destekleme kapasitesinin, krizin temposunun gerisinde kaldığı yönündeki değerlendirmesine yer verdi.

  Bunun ardından gazete, "(Mülteci) akını ile uğraşan komşu ülkeler, kendi planlarını geliştiriyorlar. Ürdün, 700 milyon dolar sağlamaya çalışıyor; günde üç defa sıcak yemek dağıtımıyla var olan en modern kamplara kendi parasından 400 milyon doları harcamış olan Türkiye de şimdi yardım arıyor" diye yazdı.

  ABD'li gazete, evlerinden edilmiş halk için Suriye içinde koşulların daha kötü olduğunu vurgularken yardım kuruluşları yetkililerine atfen Suriye içinde en az 10 bölgeye ulaşılmadığına dikkat çekti.

   

Sayfayı Paylaş