1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Türkiye'de 2 milyondan fazla kadın okuma yazma bilmiyor!

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Mavi Gül tarafından 19 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Mavi Gül

  Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

  Katılım:
  3 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  4.624
  Beğenileri:
  376
  Ödül Puanları:
  3.730
  Yer:
  Misafir Sevmez
  Banka:
  2.637 ÇTL
  Türkiye'de halen 2 milyon 300 bin kadın okuma yazma bilmiyor.

  Belirtilen rakamlara göre, 2.5 milyon kadın da herhangi bir okuldan mezun değil. Bu durumda, toplamda 5 milyon kadının, işlevsel düzeyde okuryazar olmadığı belirtiliyor.

  Kadın okuryazarlık oranı gelişmişlik parametresi olarak tanımlanırken, Başbakan Tayyip Erdoğan; "Kitap yüklü merkepler...Bu kadar cehalet ancak tahsille mümkündür” diyerek okumaya verdiği değeri ifade etmişti.

  Okuryazarlık eğitimleri başlıyor
  UNESCO tarafından her yıl 8 Eylül’de, dünyada yetişkin okuryazarlığıyla ilgili sorunlara dikkat çekmek amacıyla düzenlenen “Dünya Okuma Yazma Günü”nde okuryazarlık eğitimleri de düzenleniyor. İstanbul, Adana, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, İzmir ve Van’da gönüllü eğiticiler aracılığıyla yürütülen eğitimler, 30 Eylül itibarıyla İstanbul ilinde başlayacak ve diğer 7 ilde de tekrarlanacak.
  Başvuruların devam ettiği eğitimler için [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] sitesinden ya da 0212 213 42 20 No’lu telefondan bilgi almak veya başvuru yapmak mümkün.
   

Sayfayı Paylaş