Türkiye'yi ağlatan kardeşlik mesajı

LoSt_LoVe

Forum Onuru
Katılım
12 Ekm 2008
Mesajlar
4,304
Beğeniler
33
Şehir
En sevdiğimin yanından :=)
#1
Van'a gönderdiği montun içine 'Geçmiş olsun' mesajıyla birlikte telefonunu yazdı. Montu giyen kişi, 'Sana söz bir gün sen düşersen ben de seni kaldıracağım' yazdı.


Gölcük'te depremi gören bir yardımsever Van depremini duyar duymaz bot, kazak, mont gönderdi. Yardımsever, montun cebine ‘Geçmiş olsun kardeşim, ben de Gölcük'te senin şu an yaşadıklarını yaşadım. Maddi, manevi ne sıkıntın olursa bana 05xxxx numaralı telefondan ulaşabilirsin, hiç çekinme” yazılı bir not baraktı.

DUYGULANDIRAN MESAJ

Yardımın gönderilmesinden üç gün sonra, ‘Allah razı olsun kardeşim. Şu an gönderdiğin montla ısınıyorum. Sana söz bir gün sen düşersen ben de seni kaldıracağım' yazılı bir mesaj gönderdi.

Ekşisözlük'te ‘bu konuda soylemek istediklerim bu kadar' nikiyle konuyu paylaşan yardım severin bu paylaşımından sonra, bu mesaj sosyal medyada paylaşıldı.


Twitter, ekşisözlük, Facebook gibi mecralarda bu mesaj paylaşılırken, twitter'da #BirgunSenDusersenBenDeSeniKaldiracagim günün en çok konuşulan konusu oldu.


 

BeReNN

Özel Üye
Özel üye
Katılım
30 Nsn 2011
Mesajlar
12,868
Beğeniler
505
Yaş
33
Şehir
Istanbul, Turkey
#4
Evet facede okudum şimdi gözyaşlarımı tutamadım ..

Herkes yardım etsin ufak tefek ne gelirse elden ben bütçeme göre yapıyorum çevremdekileri dolaşıyorum herkes elinden geleni yapsın çok zor durumdalar özellikle battaniye arkadaşlar buna çok ihtiyaçları var...
 
Katılım
14 Ekm 2008
Mesajlar
736
Beğeniler
26
#5
çok duygulu ve gerçekten hakikatlı adam mış helal olsun düşenin dostu olmalı bu ülkede bir elde biz uzatsak ne olacak sanki
 

LoSt_LoVe

Forum Onuru
Katılım
12 Ekm 2008
Mesajlar
4,304
Beğeniler
33
Şehir
En sevdiğimin yanından :=)
#6
İşte benim memleketimin insanının ruhu budur, "her ne kadarda doğuda olsa" diyen zihniyet değildir."polise taş atmasını biliyo" diyen zihniyet değildir.Bölücülük yapmanın alemi yok, beş parmağın beşi bir değildir, ama TÜRK'e yakışan düşen kim olursa olsun elinden tutmaktır.
 

Benzer konular

Top