1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Tuvaletini Kavanoza Yapıyor!

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve Papatya tarafından 3 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. Papatya
    Meşgul

Papatya Sözlerimi Geri Alamam.* Süper Moderatör

Beğenileri:
    5.772
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    4.919 ÇTL

ABD'nin Ohio eyaletinde yaşayan 51 yaşında Victoria Hunt inanılmaz bir hayat yaşıyor. Muhasebe mesleğinden 48 yaşında emekli olan Hunt her kuruşun hesabını yapıyor.

Tasarrufta sınır tanımayan Hunt tuvaletini kavanozlara yapıp bahçeye döküyor. Bu sayede su faturasından birkaç dolar tasarruf edebiliyor. Yemeğini ise çöpten topluyor.

Hunt yılda faturalar, gıda harcamaları ve sağlık sigortası dahil 12 bin dolara hayatını sürdürebiliyor.

28 yaşında "fakir" bir hayat yaşamaya karar veren Hunt 25 yıl önce konteynerde yaşamış ve sosyal yardım almıştı.

Hunt'un tasarruf planında sadece kavanoza tuvaletini yapmak yok. Buzdolabına zaman ayarlayıcı taktıran Hunt günde sadece 12 saat buzdolabı çalıştırıyor. Duşunu da evinin dışında spor merkezinde alıyor. Bazen kendi çöpünden bile yemek alıyor.

Hunt'ın 50 yaşında emekli olabilmesi de yıllarca tasarruf etmesiyle açıklanıyor.

2. arz-ı hal

arz-ı hal Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    İşe başlamadan tatile giren hakime
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    akıl yok ne yapsın???

3. Papatya
    Meşgul

Papatya Sözlerimi Geri Alamam.* Süper Moderatör

Beğenileri:
    5.772
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    4.919 ÇTL
    Bayana hak vermiyor değilim açıkçası.
    Hayat hiç kolay değil,rabbim ona sabretme ve tasarruf etme gücünü vermiş.
    Dünyada aç onca insan varken,bana ne dememiş diyebilirim...
    Helal olsun.

4. arz-ı hal

arz-ı hal Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    İşe başlamadan tatile giren hakime
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    tasarruf böyle yapılmaz,insanlara tasarrufu öğretsin,ben çok saçma buldum:=)
    evvel ki gün ayakkabı almaya çıktım girdiğim mağaza da 600 lira dan aşağı ayakkabı yok...tıklım tıklım dolu alan alana 600 lira bir ailenin,bir aylık geçimi o para bu şekilde yeni nesil yetişiyorken bu tasarrufu saçma ve yersiz buldum.

Sayfayı Paylaş