1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Tüzmen, Kılıçdaroğlu'nu TOBB'da yakaladı!

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 16 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. YoRuMSuZ

  YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

  Katılım:
  7 Haziran 2006
  Mesajlar:
  25.317
  Beğenileri:
  8.715
  Ödül Puanları:
  11.330
  Cinsiyet:
  Erkek
  Banka:
  17.615 ÇTL
  Hatırlarsanız Kılıçdaroğlu, meydanlarda AKP'nin eski bakanları neden aday yapmadığını söyleyip birkaç eski bakanın da ismini söylemişti. Bunlardan bir tanesi Kürşat Tüzmen. Şahsen beğendiğim bir siyasetçi ve kişiliği olan Kürşat Tüzmen bunun altında kalmayıp Kılıçdaroğlu'na bu durumun yanlış olduğunu kendi üslubu ile izah etmiş. İşte o haberin detayları....

  * * * * * * * * * ​

  Aday yapılmayan eski bakanların yolsuzluk yaptığını iddia eden Kemal Kılıçdaroğlu, adını verdiği Kürşat Tüzmen'i karşısında görünce geri adım attı.

  [IMGALIGN="right"]http://i51.tinypic.com/2eplslv.jpg[/IMGALIGN]Başbakan Erdoğan'ın bazı bakanların şaibeli oldukları, yolsuzluk yaptıkları için aday gösterilmediğini söylediğini ileri süren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Ankara Keçiören'de şunları kaydetmişti: "Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez bir başbakanın kendi bakanlarının yolsuzluk yaptığını ve o gerekçeyle listeye alınmadıklarını söyledi. Bu bakanlar kimler? Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, çık açıklama yap, ya 'ben yolsuzluk yapmadım başbakan yalan söylüyor' de ya da sesini kes, yolsuzluk yaptığını kabul ediyorsun."

  Kılıçdaroğlu, dün çağrıda bulunduğu eski bakan ve Mersin Milletvekili Kürşad Tüzmen'le bugün Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) 66. Genel Kurulu'nda buluştu.

  Kürşad Tüzmen ile ayaküstü bir sohbet eden CHP lideri Kılıçdaroğlu, dün söylediği sözlerden geri adım attı.

  Kemal Kılıçdaroğlu’nun yolsuzluk yapmakla itham ettiği bakanlar arasında yer alan Tüzmen, görüşmenin içeriğiyle ilgili şunları söyledi:

  “Kendisine 'Söylecek sözünüz varsa bana söyleyin' dedim. Ben sizi genel müdürlük döneminizden biliyorum, siz beni müsteşarken tanıyor muydunuz? diye sordum.”

  Kürşad Tüzmen, Kılıçdaroğlu’nun “Ben sizi dürüst birisi olarak bilirim lafım size değil” demesi üzerine konunun kapandığını söyledi.

  Tüzmen'in Kılıçdaroğlu ile Umut Oran'ın yanından ayrılırken, Umut Oran'ın Tüzmen'in ardından dönerek birşeyler söylediği görüldü.
   

Sayfayı Paylaş