Twitter'da Kullanıcıları Nasıl Engellerim?

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Katılım
29 Ksm 2011
Mesajlar
11,740
Beğeniler
559
Şehir
Beşitaş'ın tam ortası
#1
Twitter'da Kullanıcıları Nasıl Engellerim
Tüm Twitter kullanıcılarının diğer bir kullanıcıyı engelleme yetkisi vardır. Birini engellediğinizde o kişi sizi takip edemez, size gönderdiği @yanıt ve sizden bahseden tweetleri Bahsedenler sekmenizde görüntülenmez ve sizi hiçbir listeye ekleyemez.

Bir Twitter kullanıcısını engellemek için:

  1. Twitter hesabınıza giriş yapın.
  2. Engellemek istediğiniz kişinin profil sayfasına gidin.
  3. Kişi ikonuna tıklayın (aşağıda gösteriliyor). Buradan bir menü açılacak.
  4. Listeden Engelle'yi seçin.


Engellenen bir kullanıcı:

  • Sizin Twitter hesabınızı listelerine ekleyemez.
  • Size gönderdiği @yanıtlar veya sizden bahseden tweetleri Bahsedenler sekmenizde görüntülenmez (bu Tweetler yine de arama sonuçlarında görünebilir).
  • Sizi takip edemez.
  • Profil resminizi kendi profil sayfasında veya zaman akışında göremez.
Lütfen dikkat: Eğer Tweetleriniz herkese açıksa (yani korumalı değilse), genel profil sayfanıza gidildiğinde hala görülebilirler.

Birini engellediğinizde bu kullanıcıya bildirim göndermeyiz fakat artık sizi takip etmeleri mümkün olmayacağı için engellendiklerini fark edebilirler.

Bir Twitter kullanıcısının engelini kaldırmak:
Eğer fikrinizi değiştirirseniz birinin engelini o kişinin profil sayfasından Engeli kaldır seçeneğine tıklayarak kolayca kaldırabilirsiniz.Takibi bırakmak ve bir hesabı spam olarak bildirmek:
Kullanıcıları engellemenin yanı sıra onları takip etmeyi bırakabilir veya bir hesabı spam olarak bildirebilirsiniz. Takibi bırakma ve spam bildirme hakkında detaylı bilgi için lütfen ilgili makaleleri okuyun.
 

Benzer konular

Top