1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Ülkücülük

Konusu 'Gerekli Bilgiler' forumundadır ve __nUrAy__ tarafından 3 Mart 2008 başlatılmıştır.

 1. __nUrAy__

  __nUrAy__ Usta

  Katılım:
  8 Ocak 2008
  Mesajlar:
  523
  Beğenileri:
  12
  Ödül Puanları:
  630
  Yer:
  Dünyanın Merkezindeyim...
  Banka:
  65 ÇTL
  Türk siyasetinde özellike 70'li ve 80'li yıllarda oldukça aktif rol alan milliyetçi muhafazakar ideoloji. Kökenleri Ziya Gökalp'a kadar uzansa da gerçek anlamda kurucusu Alparslan Türkeş'tir. Ülkücüler genellikle MHP'yi desteklerler.

  Ülkücüler kendilerini milliyetçi olarak tanımlar, millet anlayışını savunur, kültür kökenli millet anlayışına verdikleri önemi vurgularlar. Ülkücüler Türk-İslam Devleti tarihini özgeçmişi olarak kabul eder Milliyetçi Hareket'in Atası olan Alparslan Türkeş'in yolunuda devam ederler.

  Ülkücü düşünce, doktriner bir düşünce sistemidir, ve doktrini 9 ışıktır. 9 ışık doktrini, Alparslan Türkçeş tarafından yazılan, 9 Işık isimli kitap vasıtası ile Türk Milleti'nin istifadesine sunulmuştur.

  Ülkücü düşünce; Faşizm, Komünizm, Kapitalizm ve Emperyalizm'in Türkiye ve Dünya çıkarları için uygun olmadığını savunur. Komünizm ve Kapitalizm dışında, ulusal kalkınma modelini benimsemesi sebebiyle "üçüncü yol" olarak adlandırılabilir.

  Ülkücülük günümüzde sadece Türkiyede değil Türk dünyasında(Irak Türkmenleri, Azeriler) da destek görmektedir.
   
 2. wien06

  wien06 V.I.P V.I.P

  Katılım:
  30 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  6.043
  Beğenileri:
  154
  Ödül Puanları:
  4.480
  Meslek:
  Serbest
  Yer:
  Viyana
  Banka:
  3.568 ÇTL
  ÜLKÜCÜLÜK SEREFTIR, SEREFTEN TAVIZ OLMAZ. ADAMIN ADAMI DEGIL DAVANIN ADAMIYIZ.
   

Sayfayı Paylaş