Ulus'ta Bomba Patladı

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Katılım
9 Hzr 2006
Mesajlar
9,721
Beğeniler
136
#1
Ankara Ulus, Anafartalar Çarşısı civarında büyük bir patlama meydana geldi. 5 kişinin öldüğü, 60 kişi de yaralandığı bildiriliyor. Ölenlerden birinin canlı bomba olabileceği belirtiliyor.

Polis, patlamanın meydana geldiği yerde geniş güvenlik önlemleri aldı. Bölgeye giriş çıkışlar yasaklandı. Bölgede teknik ekipler inceleme yapıyor. Olay yerine bomba imha ekipleri de gitti.

A4 PLASTİK BOMBA PATLADI
Patlamanın yapıldığı yerde Ankara Emniyet Müdürlüğü olay inceleme ekipleri patlamaya ilişkin delil topluyor. Bir bucuk kilometrelik alan kordon altına alındı.

Güverlik kordonu altına alınan bölgede detaylı araştırma yapan olay yeri inceleme ekibi patlamaya A 4plastık patlayıcının neden olduğu ihtimalinin kesinleştiği yolunda açıklamada bulundular.


CANLI BOMBA OLABİLİR
Emniyet Genel Müdürlüğü yetkileri, patlamada yaşamını yitiren 4 kişiden birinin patlayıcıyı taşıyan canlı bomba olduğunu bildirdiler.


55 yaralının bulunduğu patlamada kullanılan A-4'ün miktarını henüz bilinmiyor.

Olay yerine gelen emniyet yetkilileri patlayıcı sonucu ölenler arasında bulunan bir kişinin parçalandığını ifade ederken, bu kişinin canlı bomba olabileceğini kaydettiler. İkinci bir bomba olma ihtimali nedeniyle binanın boşaltıldığını kaydeden emniyet yetkilileri, "A-4 patlayıcı C-4 gibi çok etkili bir plastik patlayıcı.


Yoğun hasar veriyor. her türlü şekle sokulabilen yumuşak kıvamdaki bir patlayıcı. Genelde askeri malzeme olarak kullanılıyor" dediler.
100'ü aşkın dükkanın bulunduğu işmerkezinde patlamanın etkisiyle iş merkezindeki asma katında çöktüğü bildirildi.
 

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Katılım
9 Hzr 2006
Mesajlar
9,721
Beğeniler
136
#3
İşte hain saldırıyı yapan

23 Mayıs 2007 Çarşamba 13:20
1979 doğumlu canlı bombanın ismini Ankara Valisi Önal açıkladı. Bu kişinin Sivas'ın Zara ilçesi Çaypınar köyüne kayıtlı olduğu belirlendi. Güven Akkuş isimli canlı bomba parmak izinden tespit edildi.

Ankara'da Anafartalar Çarşısı'nı kana bulayan intihar eylemcisinin örgütü, Türkiye İhtilalci Komünist Birliği çıktı.

Polisin kimliğini saptadıktan sonra hızlı bir şekilde yaptığı incelemede intihar eylemcisi Güven Akkuş'un yakın akrabalarının da örgüt üyeliğinden cezaevine girdikleri anlaşıldı.

Güven Akkuş'un polisle tanışmasını sağlayan eylemlerini 1997 yılında ve tümünü İstanbul'da gerçekleştirdiği saptandı.

Güven Akkuş'un 1997 yılı 1 Mayıs'ında polise direnip çatışmaya girdiği ve bu suçtan tutuklanıp hüküm giyerek iki yıl cezaevinde yattığı da anlaşıldı.

Güven Akkuş'un polisteki kayıtlarına göre, yakalandığı zaman verdiği ifadede örgütünü Türkiye İhtilalci Komünistler Birliği olarak açıkladığı anlaşıldı. Fazla tanınmayan örgütün üyesi olan Akkuş'un cezaevinde PKK'lılarla temas ederek bu örgüte de kaymış olabileceği belirtiliyor.

Ankara Valisi Kemal Önal, terör eyleminin, patlayıcının cinsi ve eylem şekli itibariyle bölücü terör örgütünün kullandığı malzeme ve metodlarla örtüştüğünün anlaşıldığını kaydetti.
 

Benzer konular

Top