Umurunda değilim biliyorum

sorumsuz

Forum Onuru
Katılım
11 Ags 2008
Mesajlar
4,064
Beğeniler
25
Şehir
bileyim?
#1
Umurunda değilim biliyorum. Hayatında bir ayrıntı bile olamadım. Geçmişin olamamışken geleceğin olmak istedim.

"Seni özledim
Gittiğim her yerde özlemin var
inanmıyor kalbim sözlerime sensiz
Seni özledim sensiz her şey değersiz.
Unuttuğum büyük yalan
Gururumdan arta kalan
Sensiz düşman geçen zaman
Seni özledim..."
Bırakıp gitmeyi kolay sanırdım hep hayatımda seninle birlikte tattığım en-lerimi mutluluklarımı ve acılarımı unutup yol almaya çalıştım. Ama her seferinde başaramayacağımı göz yaşları içinde uyandığım sabahlarda anladım. Beklerdim geleceğini gelmeyeceğini bile bile. Öylece durup beklemek; zaman akıp giderken beraberinde umutlarım umutsuzluklarım öfkem sancılarım aşkım ve kavgalarımla sessizce durup beklemek kolay mıydı?
Gitmeye gücüm yoktu evet ama ya kalmak... Korkuyordum belki de; kaldırabileceğimden fazla acılar çekmekten geçen yılların kalbimde derin yara izleri bırakmasından....
Kalmakta çare değil farkındaydım susuyordun çünkü. Suskunluğun boğuyordu beni. Senin için varolmaya çalışırken zaman geçtikçe biraz daha yok oluyordum. Benim için bir tek sen varken senin için hep başkaları oluyordu.
"Gittiğin günden beri her gün ikiz sanki. Rakamlar düşüyor takvimlerden üzerime üzerime. Bıraktığın yerde gel de bul beni. Bana bir gel desen o yolları hiç geçilmemiş sayarım... Hafızamı kurban eder aslalardan cayarım. Bir gel desen; sana orucumu bozar sensizliğe doyarım.
Bana bir gel desen.
Seni özledim.."
Ben hep cevapların peşinden gittim biliyor musun? Sen hayatımdaki tüm soruların yanıtıydın.Ya da bana öyle geliyordu. Cevabı her ıskaladığımda yanlış sorunun peşine takıldığımı düşünür kızardım. Nedenler o kadar azken ve hiç bir sebep bulamazken seni bu kadar sevmeye; şuçlamaya da hakkım yoktu biliyorum bu yüzden en çok kendime kızardım.
Oysa tüm sorularımın cevabı belliydi... Kızmak öfkelenmek isyan etmek anlamsızdı.
“Bir insan gitmeyi kafasına koydu mu onu kimse durduramaz”. Bende seni durduramadım. Hayatımda ne varsa alıp gittin. Kaldırabileceğimden çok daha fazla acıyı bana bırakıp gittin.
"Unuttuğum büyük yalan
Gururumdan arta kalan
Sensiz düşman geçen zaman
Seni özledim."
- isyan etme gökyüzü benim kadar ağlayamazsın.
 
Top