1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Un Kurabiyesi

Konusu 'Bugün Ne Pişirsem ? / Yemek Tarifleri' forumundadır ve aslann tarafından 4 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. aslann
    Ruhhastasi

aslann Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!

Beğenileri:
    499
    Ödül Puanları:
    5.330
    Yer:
    MAVİ
    Banka:
    115 ÇTL

Malzemeler

150 gr margarin(oda sıcaklığında yumuşamış)
    2 türk kahvesi fincanı pudra şekeri
    7 türk kahvesi fincanı un
    2 pk.vanilya
    2 kaşık toz tarçın (üzerine serpmek için)
    2 kaşık pudra şekeri (üzerine serpmek için)
    Not: Un kıvama göre 1 – 2 yemek kaşığı arttırılabilir, ele yapışmayan çok sert olmayan bir hamur olacak.

Hazırlanışı

Margarin, pudra şekeri, un ve vanilya birlikte yoğurulur. Ele yapışmayan bir hamur elde edilince ceviz büyüklüğünde koparılan parçalar yuvarlanıp tepsiye dizilir. Üzerine çatalla hafifçe bastırılıp şekil verilir. 170 derece ısıtılmış fırında 35-40 dk pişirilir. Fırından çıkarılır çıkarılmaz ilk önce tarçın ardından da pudra şekeri serpilir. Soğuyunca servis yapılır. Afiyet olsun.

2. BeReNN
    Uykumvar

BeReNN Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    5.330
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Banka:
    289 ÇTL
    aslann bir bay dan böyle güzel tarifler şaşırdım:)

ben bu kurabiyeyi çok seviyorumya canım çekti eski işyerimde bir abim yapıyodu nefis yapıyodu onun gibi yapan daha görmedim:D

Sayfayı Paylaş