Ünlü Markalar Konuştu: Ben O AVM'ye Girmem

felsefe_mi

...!...
Özel üye
Katılım
14 Ksm 2011
Mesajlar
6,247
Beğeniler
426
#1
Roma'da düzenlenen Perakende Zirvesi'nde bir araya gelen büyük firmaların temsilcileri, Topçu AVM’sine girmeyeceklerini açıkladı.
Wall Street Journal ve Hürriyet’te yer alan haberlere göre, Sarar, Twigy, Ayakkabı Dünyası, Silk&Cashmere ve Herry markalarının temsilcileri “Ben o AVM’ye girmem” dedi. Ümit Nazlı Boyner ise twitter hesabından, Ümit Boyner’in “halkın ve müşterilerimizin bu denli karşı çıktığı bir projede yer almamız mümkün değildir” dediğini duyurdu.YKM de twitter hesabından AVM'de yer almayacaklarını duyurdu.
Sarar Giyim Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar: Markam adına ben tepki almış bir AVM'ye girmem. İnsanların tepki gösterdiği bir yerde olmak istemem. Bunun markaya da büyük zararı var. Bu marka da girmiş derler. Bence perakendecilerin vatandaşların istemediği bir AVM’ye girmesi hiç doğru değil.
Twigy'nin kurucusu Sinan Öncel: Biz insana bir şeyler sunuyoruz. Tüm bu yatırımları yaparken belirli hassasiyetlerimiz var. Ürün tasarlarken 'tutar mı?' 'insanlar beğenir mi' diyoruz. Buna uygun hareket ediyoruz. Ancak Gezi Parkı'na AVM yapılmasına karşı çıkan binlerce kişi burası için bir araya gelmiş. Burada bir hassasiyet oluştu. Ben bu AVM'ye girmem. Şehrin içinde en büyük yeşil alan burada kalmış. İnsanlar sırf hükümete tepki olsun diye burada toplanmıyorlar. 'Markalar bizim değil tüketicinin' diyorsan bu hassasiyeti dikkate almak gerekir. Tek bir ağaç kesmeden doğal ortam hazırlıyoruz derse, çevreci dükkanlar çevreci ürün satacak derse, halk karşı çıkmaz, yapılıyor diye halay çekerse girerim. Başka türlü olmaz. Bu hassasiyet varken bu pozisyonda girmek doğru değil.
Ayakkabı Dünyası Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Akbacakoğlu: Proje bizim önümüze gelmedi. Birleşmiş Markalar Derneği (BMD)de de konuşmadık. Bundan sonra bilinmezler var. AVM mi olacak bence belli değil. İşin açıkçası kendi markamız için orda yüksek kiralara zaten girmiyoruz. Şimdi bir de böyle bir risk var. Ben kendi adıma tepki riskini çok alamam diyorum.
Herry markasının sahibi Selami Sarı: Tepki olarak ben o AVM'ye girmem, kan dökülmüş bir yerde mağaza açmam. Ben Karadenizliyim, yeşile aşığım. İnsanlar ağaçları korumak için bu kadar reaksiyon veriyor. Ne Gezi Parkı’nda ne de Emek Sineması’nın yerine yapılacak AVM’de yer almam.
Silk & Cashmere markasının kurucusu ve CEO’su Ayşen Zamanpur: Bu kadar çok toplumsal hassasiyet gösterilen konu da gözlerimizi kapatamayız. İlla orada olmamız şart değil. 7 yıldır Beyoğlu’nda yer arıyorum ama ne Gezi’ de ne de Emek’te mağaza açmam.
Cem Boyner: Müşterimi dinlemek zorundayım, halkın ve müşterilerimizin bu denli karşı çıktığı bir projede yer almamız mümkün değildir. Boyneronline de twitter hesabından bu kararı açıkladı.
YKM de twitter hesabından "Gezi Parkı projesinde YKM Mağazaları olarak yer almayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz" açıklaması yaptı.

İpekyol: Gireni seyredemem, girerim

İpekyol -Mirreglio Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Ayaydın ise rakip firmalar AVM’ye girerse, tüm firmaların gireceğini belirtti:
"Şimdi Emek sinemasına herkes girecek. Önemli olan perakendecinin girmemesi değil, projelerin yapılmaması. Yapılıyorsa, böyle bir AVM'nin listesi önünüze geldiğinde kimse 'hayır' demez. Keşke yapılmasa. O ağaçlara dokunulmasa. Daha fazla yeşillik yaratılsa. Ama olduktan sonra da 'ben girmiyorum' deme gibi bir lüksümüz yok. Yapılmış. Girmezsem girenleri seyredeceğim. Şimdi ‘Ben girmiyorum’ diyenleri not alın. Yapıldıktan sonra girip girmediklerine bakalım. Kontrol edelim. Rekabet diye bir şey var. Ben rakibim giriyorken 'Girmiyorum' diyemem. Gireni seyredemem, bunun hesabını ortağıma veremem
 

Benzer konular

Top