Ünlü saat markasını iWatch korkusu sardı

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,470
Beğeniler
8,992
Takım
GALATASARAY
#1
İsviçre merkezli dünyaca ünlü saat markası Swatch bugünlerde iWatch markasına karşı taktikler geliştirmekle meşgul. Peki Swatch’ın iWatch telaşının sebebi ne?

iWatch saatler hakkında detaylı bilgi:
http://www.cerezforum.com/konu/applein-kol-saati-iwatch-haziranda-geliyor.140087/Hakkında sayısız haber çıkan ve Apple tarafından da dolaylı yoldan doğrulanan iWatch‘un bu yıl satışa sunulması bekleniyor; ancak daha ortada iWatch yokken İsviçreli saat üreticisi Swatch iWatch’a karşı hukuki mücadele başlatacağını açıkladı.

Swatch‘tan konuyla ilgili yapılan açıklamada kendi markaları iSwatch ile marka karışıklığının yaşanacağını ve hukuki yollardan bu karışıklığın ortadan kalkması için mücadele verileceği kaydedildi. Yaklaşık 100 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa sunulan iSwatch için uzun zamandır uğraş veren Swatch, her ne kadar Apple’a karşı nasıl bir hamle yapacağının ayrıntısını paylaşmasa da, ABD’de daha önce sona eren bazı davalarda Swatch’un iWatch’un isim hakkını almaya çalışan şirketleri engellemeye çalıştığı dikkat çekti.

Apple ise başta Türkiye olmak üzere Japonya ve Meksika’da iWatch’un isim hakkını elinde bulundururken, iWatch’un yıl sonuna kadar satışa sunulacağına kesin gözüyle bakılıyor.
 

Benzer konular

Top