Ünlülerin saçlarından esinlenin

GöLGe

Forum Tutkunu
Katılım
18 Mrt 2010
Mesajlar
1,680
Beğeniler
14
Yaş
31
Şehir
KaYSeRi-BaTMaN
#1Hollywood Dalgaları

Abartılı saçlar bu sezonun en büyük trendlerinden biri. Bu stile göre saçınızdaki dalgaların yumuşak ve süslü olması gerekiyor. Dalgalarınızı sıcaktan korumak ve şeklini sabit tutmak için sprey kullanabilirsiniz. Dalga yaratmak için saçınızı kuruturken büyük ve yuvarlak bir fırça kullanın. Saçınız tamamen kuruduktan sonra saçınızı parçalara ayırın ve maşa ile onları kıvırın. Kıvırdığınız tutamları saçınıza tutturun ve saçınız soğuduğu zaman saçınızı açın ve sallayın.Dağınık Topuz

Sarah Jessica Parker'ın dağınık topuzu yeni trendler arasında. İyi haber şu ki bu saç stilini evinizde kolayca yapabilirsiniz. Biraz hacim yaratmak için saçınızı kabartarak başlayın. Gevşek olarak saçınızı parmaklarınızla geriye doğru çekin ve bir bant ile başınızın üst kısmında sabitleyin. Saçınızı bant çevresinde sarın ve firkete ile sıkıca tutturun.

Modern Kabarıklık

Yaz akşamlarında uygulamak için ideal bir saç modeli. Aynı zamanda bu stil zarif ve günlük kullanıma uygun. İlk olarak saçınızı kabartın ve kuaförden temin edebileceğiniz bir süngeri saçınıza yerleştirin. Daha sonra saçınızı kıvırın ve tutturun. Saçınızın bir tutamını yüzünüze gelecek şekilde bırakın.

Topuz

Topuz her zaman trendler arasında yerini almıştır. Saçınızı tepeden at kuyruğu yapacakmış gibi toplayın ve sıkıca tutturun. Bu stilin sırrı saçınıza yükseklik kazandırmak için krepe yapmaktır. Daha sonra saçınızı at kuyruğunun etrafında sarın ve sıkıca tutturun.

Modern Topuz

Bu karışık ve yumuşak stil Hollywood'un çekici modelleri arasında. Saçınızı bu şekilde modellendirmek için önce saç spreyi uygulayın ve fön makinesiyle düzleştirin. Başınızın sağ ve so yanlarınızdaki saçlarınızı üst kısım hariç at kuyruğu yaparak arkada toplayın. Ön kısmıda arkaya doğru kabarık görünecek şekilde kıvırık saçınızın ucunu at kuyruğunuza dolayın ve tel tokalarla tutturun. Saçınızın şeklinin bozulmaması için yine sprey sıkın.


Uzun ve Düz

Sandra Bullock'un bu sade bir o kadar da şık saçı oldukça beğenildi.Böyle bir görünüme evinizde de kolayca yapabilirsiniz. Öncelikle saçlarınızı fönle düzleştirmeden önce alt kısmına Wella Professionals Crystal Styler uygulayın. Saçlarınızın fönledikten sonra parlak görünmesi için son olarak Wella Professionals Flat Iron Spray kullanın. Bu saçınızın düz şeklini daha uzun süre korumasını sağlayacaktır. Saçlarınızın uçlarını büyük bir fırça ile hafifçe dışa doğru kıvırarak şekillendirin. Parlak ve kusursuz görünüm için sonrasında kulağınızdan aşağıda kalan saçlarınıza Wella Professionals Pure Glamour serumu uygulayabilirsiniz.


Dalgalar Tek Tarafta

Oyuncu Mila Kunis'in saçları gibi saçlara sahip olmak zor değil. Saçlarınızı fönle düzleştirmeden önce Sebastian Professional Whipped Creme uygulayın. Bu saçınıza hacim kazandıırken kıvrımları daha uzun süre korumanıza yardımcı olur. Saçınızın sağ tarafından bir tutam ve soldan çok az bir zülüf ayırarak saçlarınızı geride toplayın. Kalan tutamı ilk önce düzleştirin ardından büyük bir fırça yardımıyla dalgalandırın, soldaki zülüfünüzü de kıvırmayı ihmal etmeyin. Sebastian Professional Zero Gravity ile saçlarınızı sabitleyin.
 

Suskun

V.I.P
V.I.P
Katılım
16 Mrt 2009
Mesajlar
23,140
Beğeniler
322
Şehir
Türkiye
#2
Ben katlı saç modelini seviyorum hem yüzüme gidiyor hemde toplayınca kısacık oluyor ya :)) salınca millet "aaa senin saçın bu kadar uzunmuydu" diyor :))
 

Benzer konular

Top