1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Unutma beni :)) yemek tarifi :))

Konusu 'Bugün Ne Pişirsem ? / Yemek Tarifleri' forumundadır ve Hazangülü tarafından 2 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    991 ÇTL
    Unutma beni malzemeleri

1 su bardağı su

1 çay bardağı pekmez

3 çorba kaşığı tozşeker

8 dilim ekmek

125 gr tereyağı

1 çay bardağı ceviz içi

1 çorba kaşığı antepfıstığı

Vişne reçeli

Unutma beni hazırlanışı

Unutma beni : Lezzet sofralarınız için harika yemek tarifleri sunuyor. Şimdi sırada Amasya yemeği...

Tereyağını bir tavaya alıp eritin. Ekmekleri ekleyip her iki tarafını kızartın.Fazla yağını süzdürün.

Su ve pekmezi sos tenceresine alıp bir taşım kaynatın. Ocaktan alıp ılınmaya bırakın. Servis tabağına ekmeklerin yarısını
    dizip ceviz içlerinin yarısını ekmeklerin üzerlerine serpiştirin. Kalan ekmekleri dilimlerin üzerlerini kapatacak şekilde yerleştirin.

Şurubu ekmeklerin üzerine gezdirerek döküp yarım saat bekletin. Servis tabağına alıp antepfıstığı, vişne reçeli ve ceviz içiyle
    süsleyerek servis yapın. Unutma beni artık hazır, afiyet olsun.

2. arz-ı hal

arz-ı hal Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    İşe başlamadan tatile giren hakime
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL