1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Unutulan banka hesaplarına dikkat

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 13 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.354
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.771 ÇTL
    Arkadaşlar aman aman açtığınız banka hesaplarını kapatmayı unutmayın. Eğer unutursanız benim yaşadığım durumu yaşayabilirsiniz.

Yapı Kredi bankasında hatırlamadığım bir hesap çıktı ve dün akşam itibari ile bu hesaptan 2008'de 150 TL çekildiği, 2010 yılında 21.30 TL ödeme yapıldığı ve diğer ödemelerin yapılmadığı için hukuk bürosuna sevkedildiği, bugün itibari ile ödeme yapmadığım takdirde yasal işlemin başlatılacağına dair hukuk bürosu görevlisinden telefon aldım.

Bu 150 TL enteresandır bu süre zarfında masraflar faizler derken 990 TL olmuştu. Bugün sabah bankaya gittim. Hatta gelen telefonun uydurma olacağına dair içimde kuvvetli de bir his vardı ki maalesef değilmiş. Adıma açılmış böyle bir hesap var ama para çektiğime dair en küçük birşey hatırlamıyorum. Ki dikkat ederim, geçmişte kredi kartı mağduru biri olarak sadece 2 kredi kartı kullanıyorum.

Neyse hukuk bürosu avukatıyla görüştük ve pazarlıkla 295 TL yatırmam karşılığında diğer masrafların silinip olayın tatlıya bağlanacağını söyledi. Artık nasıl oluyorsa bu 990 TL bu miktara düşebiliyor bilemiyorum. Yapacak bir şey yoktu az önce belirtilen miktarı yaptırdım :) Detayları ise avukat aracılığı ile önümüzdeki günlerde takip edicem.

Söylediğim gibi siz siz olun sağda solda unuttuğunuz banka hesabınız olmasın! :)

2. arz-ı hal

arz-ı hal Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    İşe başlamadan tatile giren hakime
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    geçen hafta babamda aynısını yaşadı:)
    unuttuğu iki banka hesabı ile ilgili:)

3. LoSt_LoVe

LoSt_LoVe Forum Onuru

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    2.880
    Yer:
    En sevdiğimin yanından :=)
    Banka:
    119 ÇTL
    Geçmiş olsun yorumsuz benimde çalışırken açtığım ve kullanmadığım bir banka hesabım var sayende bende takip edeceğim artık ;)

4. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.354
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.771 ÇTL
    Kesinlikle takip etmelisin, yok dosya ücreti, yok temerrüt faizi yok bilmem ne kesintisi abesle iştigal bir durum oluşuyor. Enteresan olan bu hesapla ilgili hiçbir şey hatırlamıyor olmam :) Yasal süreçle borç kapandığına dair fax elime ulaştıktan sonra ilgilenicem artık.

5. LoSt_LoVe

LoSt_LoVe Forum Onuru

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    2.880
    Yer:
    En sevdiğimin yanından :=)
    Banka:
    119 ÇTL
    Bencede ilgilen ama ilginç olan 900 küsür olan bir borcun nasıl olurda 200 küsür ödenince kapandığı burda bir enteresanlık var.

6. patik

patik Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    3.080
    Meslek:
    Hemşire
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    512 ÇTL
    Benim de Finans'ta vardı, Müdürlük bankayı değiştirince umursamamıştım. Tez elden halletsem iyi olacak.

7. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Param varsa harcarım yoksa otururum oturduğum yerde:)
    Kredi kartıyla hiç alakam olamaz
    Bankalar arıyor kredi kartı satmak için ama ısrarlara rağmen almıyorum:)
    hele bi adıma böyle bişey çıksın o bankayı davalık ederim :)

8. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.415
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    794 ÇTL
    Kredi kartı kullanmam ama iki bankadan maaş kartım vardı yıllar oldu hiç takip etmedim kapatmamıştım. Bu uyarı için teşekkürler Yorumsuz sanırım bunlarında bir takibe alınması gerekiyor. Sanada çok geçmiş olsun. Benimde aklıma takılan ilk söylenen tutarla son söylenen tutar nasıl olduda değişti çok ilginç.

9. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    976 ÇTL
    ya merak ettim size bankadan mektup ney gelmiyormu yada her hangi bir bildiri ????ve daha once actigin hesap ve ozaman dokumanlari saklamiyormusunuz ???

10. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.354
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.771 ÇTL
    Hayır bildirim, tebligat anlamında herhangi birşey ulaşmadı elime. Zaten hesapla bir bağım yok Antalya'ya ilk tayinim çıktığında 3 ay çalıştığım yerde açılmış hesap.

Sayfayı Paylaş