Uydu Dünyası - Kanal Bilgileri

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,480
Beğeniler
9,017
Takım
GALATASARAY
#1
Uydu alıcısını sıfırlayıp yeniden tarama yapmak istediğinizde Türksat uydusu için aşağıdaki resimde görüldüğü gibi TP leri girmeniz gerekiyor.

Daha önce frekans 12731 SR ise 3333 idi. Bu değerler 11962 ve SymbolRate 3333 olarak yenilenmiş.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,480
Beğeniler
9,017
Takım
GALATASARAY
#2
Uydu Alıcınızdan Yüksek Verim Almanın 5 Yolu

1. Çanak ayarınızı özel olarak yaptırın
Çanak ayarınız kanalları uydu alıcınız aracılığı ile izleyebilmeniz için çok önemlidir. Eğer çanağınız profosyonelce ayarlanmamış ise sinyal seviyesi düşük olan bazı kanalları izleme fırsatınız olmayacaktır. Çanak ayarı için profosyonel ayar cihazı kullanan bir teknik servise başvurunuz.

2. Belirli aralıklar ile yeni kanal taraması yapın
Türksat uydusu üzerinden verilen özel bir hizmet ile Eas Promo kanalı üzerinden yapacağınız uydu taramasında , uyduya eklenen tüm yeni kanallar listelenecektir. Yeni bir kanalın geldiği haberini aldığınızda ya da herhangi bir kanalınız izlenemez duruma geldiğinde Eas Promo kanalı üzerinden uydu taraması yaptırınız. Böylelikle sürekli tek tek frekans eklemeden en yeni kanalları kolayca bulabilirsiniz. Ancak bazı kanallar ( Cnbc-e paketi gibi ) bu uydu taramasında düşmeyebilir. Bu kanalları internetten bulacağınız yeni frekansları yardımı ile cihazınıza tek tek eklemeniz gerekmektedir.

3. Tüm kanalları gezerek özel kanal listesinizi düzenleyin
Dijital uydu yayınları gün geçtikçe çoğaldığından bu kanalları takip etmek de güçleşmektedir. Çoğu kişi kalitesinin farkında olmadığı birçok kanalı bu yüzden izleyememektedir. Hatta bu kanal çokluğunda kaliteli kanalların farkına varamamaktadır. Bu yüzden siz de yeni bir uydu kanal taraması yaptıktan sonra tüm kanalları gezerek beğendiğiniz kanalları listenizin başına alınız. Kullanıcılar genellikle ilk 20 kanaldan sonraki kanalları gezmeye üşenirler. Bu yüzden kanal listeniz zamanınızı iyi değerlendirmeniz açısından önemlidir.

4. Gereksiz kanalları silin
Yerli dijital kanalların sayısı bugün 185 civarıdır. Ancak muhtemelen bu kanalların sadece 50′ye yakını sizin ilgi alanınıza girmektedir. Siz de sizin ilgi alanınıza girmeyen bu kanalları kanal listenizden silerek hem zamandan kazanın hem de cihazınızın daha hızlı çalışmasını sağlayın. Birçok gereksiz reklam kanalını ve kalitesiz müzik kanallarını silmeniz sizin yararınıza olacaktır.

5. En iyi görüntü kalitesi için Scart Kablo kullanın
Cihazınız ile televizyonunuz arasındaki bağlantı görüntü kalitesini büyük oranda etkiler. En yüksek görüntü kalitesine ulaşmak için Scart Kablo kullanmanız gerekmektedir. Ancak bunun için televizyonunuzda Scart girişi bulunmalıdır. Scart Kablo kullanmadan önceki ve sonraki görüntü kalitesi sizi şaşırtabilir.

Alıtıdır...
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,480
Beğeniler
9,017
Takım
GALATASARAY
#3
Uydu Alıcınızla Şifreli Yayınları İzlemek İçin Ne Gerekli ?

Uydu alıcınız şifreli yayınlar için gerekli donanıma sahiptir. Şifreli bir kanalı izleyebilmek için 2 ilave donanım satın almanız gerekir.
  1. İzlemek istediğiniz yayınların şifreleme tekniğine uygun modül.
  2. İzlemek istediğiniz yayın smart kartı. Bu kartı uydu alıcınızın ön panelindeki kapak içine takacağınız modüle yerleştirerek yayınları izleyebilirsiniz.
UYDU ALICINIZA AYNI ANDA İKİ DEĞİŞİK ŞİFRELEME SİSTEMİNİN MODÜL VE KARTLARINI YERLEŞTİREREK İZLEYEBİLİRSİNİZ.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,480
Beğeniler
9,017
Takım
GALATASARAY
#4
Yeni Kanallar Tek Tek Frekans Girmeden Nasıl Bulunur?

Uydu alıcınızın kanal ekleme bölümüne gelerek;

TÜRKSAT TANITIM DİJİTAL (BATI) OTOMATİK TARAMA
Frekans: 11962 Sembol Oranı: 3333 Fec: 3/4 Polarizasyon: V-DİKEY (Vertical) BATI (WEST)

özellikleri ile yeni bir kanal ekleyiniz. Bu kanal üzerinden ” Şebeke : AÇIK ” ya da ” Network : ON ” seçeneklerini işaretleyerek kanal araması yaptırnız. Tüm yeni kanallar düşecektir.

Eğer kör tarama yapabilen bir cihazınızı var ise uydu alıcınızın kanal arama bölümüne girdiğinizde arama yapmadan önce ” Şebeke : AÇIK ” ya da ” Network : ON ” seçeneklerini işaretlerseniz yeni çıkan tüm kanalları tek tek frekans eklemeye gerek kalmadan düşürebilirsiniz.

Bu taramayı 15 günde bir yaparsanız yeni çıkan tüm kanalları izleyebilirsiniz.
 
Top