1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Uzayda 6,5 Saat Yürüdüler...

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Misafir Üye tarafından 9 Haziran 2008 başlatılmıştır.

 1. Misafir Üye

  Misafir Üye Usta

  Katılım:
  9 Ekim 2006
  Mesajlar:
  601
  Beğenileri:
  3
  Ödül Puanları:
  630
  Banka:
  76 ÇTL
  [​IMG]

  Uzayda 6,5 saat yürüdüler!

  Discovery'nin astronotları uzay yürüyüşünü tamamladı.

  Uzay mekiği Discovery'nin astronotları, üçüncü ve son uzay yürüyüşünü tamamladı.

  Astronotlar Ron Garan ve Mike Fossum'un yaklaşık 6,5 saatlik yürüyüşü tamamladıkları ve öngörülen görevleri sorunsuz şekilde yerine getirdikleri belirtildi.

  Uluslararası Uzay İstasyonu'nun (UUİ) robot koluna ayaklarından bağlı Garan'ın 239 kg ağırlığındaki boş gaz tankını UUİ'nin bir ucundan diğerine götürdüğü kaydedildi. UUİ'den dün TSİ 17.00'de çıkan astronotların istasyona TSİ 23.28'de döndüğü, Dünya'da incelenmek üzere bazı örnekler de topladığı açıklandı.

  Garan'ın tankı taşırken UUİ'de robot kolunu hareket ettiren astronot Karen Nyberg'e "Tüy kadar hafif değil mi" diye sorduğu, Nyberg'in de "Gezintinin tadını çıkar" diye yanıt verdiği belirtildi.

  Astronotlar 2 gün dinlenecek ve diğer görevlerini tamamlayacak. Discovery'nin UUİ'den perşembe günü TSİ 02.42'de ayrılması ve cumartesi günü TSİ 18.13'te Kennedy Uzay Merkezi'ne inmesi bekleniyor.
   

Sayfayı Paylaş