1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Uzlaşılan vergilerde ödeme zamanı

Konusu 'Muhasebe' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 7 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. ZeyNoO

  ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ V.I.P

  Katılım:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  54.319
  Beğenileri:
  6.211
  Ödül Puanları:
  12.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Banka:
  26.503 ÇTL
  Uzlaşılan vergilerde ödeme zamanı

  Uzlaşılan vergi ve cezalar, uzlaşma tutanağının, vergi ve cezaların ödeme zamanlarından önce ilgiliye tebliğ edilmiş olması halinde ödeme zamanları içinde, tutanağın kısmen veya tamamen ödeme zamanı geçtikten sonra tebliğ edilmiş olması durumunda ise tebliğ tarihinden itibaren bir ay içinde ödenmesi gerekir.
  Uzlaşmanın sağlanmamış olması durumunda da dava açılıp açılmamasına göre ödeme zamanı belirlenir. Dava açılmamış olması halinde dava açılma süresinin bitiminden itibaren 1 ay içinde, dava açılması durumunda ise İdari Yargılama Usulü Kanununun 27’nci maddesinin 3 numaralı bendinde belirtilen esaslara göre vergi ve cezanın ödenmesi gerekmektedir.
  Buna göre vergi mahkemelerinde vergi uyuşmazlıkları ile ilgili açılan davalarda, dava konusu edilen vergi ve cezaların tahsil işlemi durur. Ancak kanunun 26’ncı maddesinin 3 numaralı bendine göre işlemden kaldırılan vergi davası dosyalarında tahsil işlemi devam eder. Bu şekilde işlemden kaldırılan dosyanın yeniden işleme konulması halinde ve ihtirazi kayıtla verilen beyannameler üzerine yapılan işlemlerde tahsil işlemine devam olunmakla birlikte bunlar hakkında da yürütmenin durdurulması istenebilir.
   
Benzer Konular
 1. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  575
 2. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  559
 3. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  504
 4. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  699
 5. dderya
  Mesaj:
  2
  Görüntüleme:
  650
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş