Uzmanların müzik dinle tavsiyesine kulak verin.

Katılım
2 Hzr 2012
Mesajlar
10
Beğeniler
0
Yaş
28
#1
Uzmanların müzik dinle tavsiyesine kulak verin.

Daha önce müziğin tedavi edici bir yanının olduğunu duymuş muydunuz?

Herhangi bir hüzünlü olaydan sonra müziğin sizi daha iyi hissettirdiğini mi düşünüyorsunuz? Eğer fikirleriniz bu yöndeyse gerçekten doğru düşünüyorsunuz. Ünlü bilim adamı Huffington Post müziğin fiziki acıya derman olmasının yanı sıra hafızayı da güçlendireceği konusunda bir çok fayda sağlayacağını açıkladı.

Kanser hastalarındaki kaygıyı en aza indiriyor.
Amerika'da bulunan Drexel isimli Üniversite'de yapılan araştırmalarının kanser hastaları üzerinde yaptığı testler sonucunda müzik dinleyen hastaların kaygılarında hızla azalma olduğu gözlemlenmiş.

Müzik Dinle tavsiyesine uyan kişlerin stres yönünden daha rahat oldukları da gözlemlenmiştir. Her gün işe giderken müzik dinleyenler ve akşamları eve geldiğinde gitar çalarak rahatlayan kişiler üzerinde yapılan araştırmalar gösteriyor ki bu kişilerin daha pozitif yönde duygulara sahip oldukları ve çevreleriyle daha uyumlu ilişkilerde bulundukları gözlemlenmiş. Araştırmayı yapan üniversite ekliyor; bu araştırmaya göre, tüm insanlarda müzik aynı etkiyi gösteriyor diyemeyiz. Müziğin duygularınıza daha çok etki etmesini istiyorsanız hoşunuza giden müzikleri tercih edin, uyarısında bulunuyorlar.

Müzik Beyninizin Yaşlanmasını da Engelleyici Bir Unsur!
Müzik eğitimi almanın ilerleyen yaşınıza rağmen sizi daha sivri ve kıvrak zekalı birey haline getireceğini biliyor muydunuz? 2010 yılında İsviçre'de yapılan araştırmalar gösteriyor ki 65 ve 85 yaş arası 100 kişide yapılan testte müzik eğitim alan kişiler daha kıvrak bir zekaya sahip oluyorlar ve yapılan diğer testlerde de daha başarılı sonuçlar alınabiliyor.
 

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Katılım
15 Arl 2010
Mesajlar
21,728
Beğeniler
5,006
Şehir
Ankara
Takım
GALATASARAY
#2
Müzik ruhun gıdası diye boşuna dememişler.Müziğin gerçekten etkisi var kızgınlık yada üzüntü halinde dinlenen slow veya daha damar diye tabir edilen müzikler dinlendiğinde üzüntü ve mutsuzlugun arttıgı görülüyor. Ben bilakis bu gibi durumlarda daha hareketli müzikler seçerim. @Canannur teşekkürler paylaşımın için.
 
Düzenleyen yönetici:

Benzer konular

Top