Uzmanlaşma, Bilim ve Astroloji

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,837
Beğeniler
6,493
Şehir
Seattle.
#1


1935

Fritz Brunhubner’in Pluto’su, yalnızca bu yeni keşfedilen gezegenin anlamını kavramak için yapılan ilk girişim değil, aynı zamanda tamamı tek bir gezegenin Astrolojik etkilerine adanan ilk kitaplardan biridir. Bu, belki de Astroloji’de uzmanlaşmanın başlangıç dönemidir.

1930’ların sonunda Batı’da tüm büyük gazetelerde Astrolojik öngörüler yayınlanır.

Grant Lewi tarafından yazılan Heaven Knows What, prestij sahibi bir kurum olan Doubleday Company tarafından yayınlandı. Lewi, davranış odaklı Astroloji’yi, olay-odaklı Astroloji’nin popüler olduğu bir dönemde öne çıkarmasıyla tanınır. Öngörüleri için yalnızca transitleri kullanmıştır.

1936

Dane Rudhyar’ın yazdığı Astrology of Personality, Astroloji’de yeni bir hümanist yaklaşıma dikkat çekti.

1938

W.J.Tucker’ın yazdığı The Principles of Scientific Astrology yayınlanır.

Wynn’in (Sidney Kimbal Bennet’in) Your Path to Success kitabı yayınlanır. Wynn progresyonları derinlemesine araştıran ve anlamsız olduklarını açıklayan ilk Astrologdur.

Chicago’da, daha sonra Amerikan Astrologlar Federasyonu AFA’nın kurulmasını sağlayan The Friends of Astrology kurulur. Tüm astrolojik organizasyonlar içerisinde en önemli ve en prestijli kurum haline gelen AFA’nın ilk başkanı Ernest A. Grant’tır.

1939

AFA, Llewellyn George’u ömür boyu üyelikle onurlandırır.

Kraft’ın Treatise in Astrobiology’si yayınlandı. Teorileri, istatiksel metodlar ile genel kayıtlar kullanarak yıldız haritalarını test etmeye dayanır. Choisnard’ın çalışmasını yinelemiş ve Gauquelins’in gelecekteki çalışmasına temel hazırlamıştır. Savaş sırasında Nazi rejimi için haritalar ve Astrolojik “haberalma” faaliyetleri yapar.

1940

Reinhold Ebertin, Astroloji'nin modern kitapları arasında önemli yere sahip Kombnation der Gestirneinflusse’u yazdı.

Lewi( William Grant Lewi)’nin, içerisinde, gelecek tahminin tek güvenilir sistemi olan transitlerin ‘özel’ kullanımlarının önemini vurguladığı Astrology for Millions kitabı yayınlandı. Lewi, aynı zamanda prestij sahibi bir dergi olan Horoscope Magazine’in de editörü oldu.

1941

McKay, Mark Edmund Jones’un Guide to Horoscope Interpretation kitabını yayınlar. Bu kitapta, çoklu gezegen motiflerinin önemini anlatılır.

1942

Manly P.Hall’un Reincarnation kitabı yayınlandı.

1943

Dane Rudhyar’ın yazdığı The Pulse of Life yayınlandı.

1944

Doris Chase Doane Işık Kardeşliği’nin 21 dersinden geçti ve Los Angeles Işık Kilisesi’nde ders vermeye başladı. Doane, Astroloji üzerine 1500’den fazla makale ve standard Astroloji referansları haline gelen bir çok kitap yazması ile tanınır.

1945

Elbert Benjamine’in yazdığı Astrological Lore of All Ages yayınlandı.

Edmund Jones’un Astrology, How and Why it Works kitabı yayınlandı. Jones, yüksek sınıftan Astroloji meraklılarına hitap eden süslü bir dil kullanmıştır.

 
Top