Vakıf Katılım ve Vakıf Emeklilik BES’te güçlerini birleştirdi

Katılım
23 Ekm 2015
Mesajlar
295
Beğeniler
15
Yaş
33
#1
Katılım bankacılığında referans kurum olma vizyonuyla hareket eden Vakıf Katılım ile Bireysel Emeklilik Sektörünün önde gelen oyuncusu Vakıf Emeklilik, faizsiz BES ürünlerinin satışı için iş birliğine gitti. Geleceğini garantiye almak isteyen müşterileri için bireysel emeklilik satışına başlayan Vakıf Katılım, müşterilerine üç farklı faizsiz emeklilik planı sunuyor.Faizsiz bankacılık müşterilerinin her türlü finansal ihtiyacını karşılamak üzere ürün portföyünü geliştirmek için çalışmalara başlayan Vakıf Katılım, faizsiz bireysel emeklilik hizmeti için sektörde ilk faizsiz fonları kuran ve faize duyarlı müşterilerin sisteme girmesine öncülük eden Vakıf Emeklilik ile anlaştı. Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş ve Vakıf Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Özgür Obalı’nın imza attığı acentelik anlaşmasının ardından üç farklı faizsiz Bireysel Emeklilik paketi Vakıf Katılım müşterilerinin hizmetine sunuldu.


Başlangıç katkı payı gerektirmeyen Vakıf Katılım Ritmik Emeklilik Planı’ndan yararlananlar aylık 75 TL’den başlayan ödemelerle; Akustik Emeklilik Planı’ndan yararlananlar ise aylık 150 TL’den başlayan ödemelerle geleceğine yatırım yapıyor. Armonik Emeklilik Planı’na dahil olmak isteyenlerin ise 25 bin TL başlangıç katkı payına ek olarak aylık asgari 150 TL katkı payı ödemesi gerekiyor. Vakıf Katılım emeklilik planlarında ödemeler aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da yıllık periyodlarda yapılabiliyor. Ayrıca peşin giriş aidatı alınmıyor.


Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, konuyla ilgili değerlendirmesinde “Katılım bankacılığında referans kurum olma vizyonuyla kapılarımızı açtıktan sonra hem şubeleşme hem de müşterilerimize sunacağımız faizsiz bankacılık ürünlerini çeşitlendirme konusunda hızlı bir çalışma dönemine girdik. Bu kapsamda Vakıf Emeklilik ile önemli bir işbirliğine imza attık. Vakıf Katılım müşterileri yüzde 25 devlet katkısı avantajı sunan faizsiz Bireysel Emeklilik Sistemi’nden yararlanarak geleceklerine yatırım yapabilecek. Önümüzdeki dönemde yeni faizsiz bankacılık ürünlerini müşterilerimizin hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı.


Vakıf Emeklilik Genel Müdür Yardımıcısı Özgür Obalı ise değerlendirmesinde; “Geçen yılın başında Türkiye’deki faize duyarlı kesimi ve reasürans piyasasını Hayat Ürünleri özelinde Takaful ile tanıştırdık. Katılım sigortacılığını hayat sigortacılığı branşında Türkiye pazarına getiren ilk ve lider şirketiz. Sektördeki pazar payımız ve ürün çeşitliliğimiz artıyor. Şimdi de Vakıf Katılım ile yeni bir iş birliğine imza attık. Faizsiz BES ürünlerimizin satışını Vakıf Katılım ile gerçekleştireceğiz.Son verilere göre emeklilik sistemindeki faizsiz fonların büyüklüğü 2 milyar 581 milyon TL'ye ulaşmış durumda. Bu rakam sistemdeki tüm fonların yaklaşık %5,18’ini oluşturuyor. Sektördeki tahminler faizsiz fonların 2023 yılında toplam fon büyüklüğündeki payının yüzde 15 seviyelerine çıkacağı yönündedir” diye konuştu.


Vakıf Katılım’ın faizsiz bireysel emeklilik planları hakkında ayrıntılı bilgiye 0850 202 1 202 numaralı Vakıf Katılım Çağrı Merkezi ya da www.vakifkatilim.com.tr web sitesinden ulaşılabilir.
 
Top