VakıfBank, ilk Sürdürülebilirlik Raporu'nu yayımladı

Katılım
23 Ekm 2015
Mesajlar
295
Beğeniler
15
Yaş
33
#1
VakıfBank, ilk Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı


VakıfBank, çevresel ve sosyal faktörler dikkate alınarak oluşturulan ürün ve hizmetlerine yer verdiği ilk Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı.


2014 yılında hayata geçirilen BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde başlangıç anından itibaren tek kamu kurumu olarak yer alan VakıfBank, ilk Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı. 2014 yılını ve 2015 yıllının ilk altı aylık dönemini kapsayan rapor, dünyada yaygın olarak kabul görmüş Küresel Raporlama Girişimi'nin (GRI) geliştirdiği en güncel Sürdürülebilirlik Raporlaması Kılavuzu olan G4 sürümü esas alınarak hazırlandı.


VakıfBank Genel Müdürü Halil Aydoğan, “Son iki yıldır sürdürülebilirlik alanında attığımız somut adımlardan biri olan bu rapor tüm paydaşlarımıza, çevremize ve topluma karşı duyarlı ve sorumlu uygulamalarımızı ortaya koyuyor. Vakıf kültürü ile geçmişten günümüze taşınan sorumlu ve bilinçli bir toplum oluşturma dinamiğinden hareketle, bu süreçte çevresel ve sosyal faktörleri daha fazla gözeterek sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlamaya devam ediyoruz. Sürdürülebilir enerji finansmanında öncü bankalardan biri olarak, uluslararası finans kuruluşları ile imzaladığımız kredi anlaşmaları ile hem ülkemize finansman kaynağı sağlıyor hem de şirketlerin daha çevreci teknolojilere yönelmesini teşvik ediyoruz” dedi.


Sürdürülebilirlik organizasyon yapısı


2015 yılında, sürdürülebilirlik faaliyetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yönetilebilmesi için önemli bir adım daha atarak sürdürülebilirlik organizasyon yapısını oluşturduklarını belirten Aydoğan, “Sürdürülebilirlik yaklaşımını tüm banka uygulamalarına ve iş süreçlerine entegre ediyoruz. Oluşturmuş olduğumuz yeni organizasyon yapısı ile kurumsal kimliğimize ve toplumumuza değer katmaya devam edeceğiz” dedi.
 
Top