Van gerçekten üşüyor

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Katılım
29 Ksm 2011
Mesajlar
11,740
Beğeniler
559
Şehir
Beşitaş'ın tam ortası
#1
DUYGUDAŞLIK işte böyle bir şey... Vansesi Gazetesi yazarı Sayın Çetin Bilir; "Bavuldan çıkartmadım" başlıklı yazıma cevaben bir yazı kaleme almış. Bilir, Van halkının sahipsizliğini aktaran 3 ana soru sormuş yazısında.
1-Van halkı yardım kömürlerine mahkum edildi. Bir hatırlatma ağustos ayından beri kömürler dağıtılıyor, dağıtılacak kömür 50 bin ton, bu güne kadar dağıtılan kömür 20 bin ton, halk üşüyor mu? Sahi kaç milletvekilimiz vardı?
2- TEDAŞ Türkerler holdinge devredildi, o günden bu güne Van halkı karanlığa mahkum edildi, her gece elektrikler 3-4 saat kesiliyor, muhatap tek Allah’ın kulu bulamıyoruz, halk kaderine terk edilmiş, sokak lambaları bilerek trafolardan söndürülmüş, her yer zifiri karanlık elektrikler kesik. Van Allah aşkına üşüyor musun? Sahi kaç milletvekilimiz vardı?
3- Son konteynır kentte kalan bir avuç insanımızın hiçbir alım gücü yoktu, çaresiz idiler, TOKİ'lerde onlarca konut, dayısı olanlara verildi, bu insanların tek dayısı vardı. Onlar Allah’a baktı. Ya siz kime baktınız? Toplanan milyon dolarlar nerde acaba, pardon bu arada kaç milletvekilimiz vardı? diye soruyor Bilir ve ekliyor:
"Evet sn. Özbek gerçekten çok üşüyoruz. Belki çok azımız soğuktan üşüyor, ama üşüyoruz. Van üşüyor, sahipsizliğinden üşüyor. Bir bavuldan da Van çıksa, bir seçimde de Van’ı düşünseler, ulusal medya bir gün Van’ı görse dünya mı yıkılır? Galiba 8 milletvekilimiz vardı. Değil mi? Sağlıcakla kalın."
Üşüyoruz sayın Bilir; yürekten üşüyoruz.
Ceylan derisi koltuklarda alttan ısıtmalı binalarda değil;
Kar çocukları sevindirir ama;
Van'da "Anne yine kar yağıyor" diye üzülen;
o çocuğun yüreğiyle üşüyoruz...

Kaan Özbek
 

felsefe_mi

...!...
Özel üye
Katılım
14 Ksm 2011
Mesajlar
6,247
Beğeniler
426
#2
Sosyal medya da ve internette artık duymaktan gerçekten bıktığım şey bu van üşüyor sözü.
Vicdansız mıyım?
Hayır...
Sadece insanların suçlaması gereken kişileri suçlamayıp birbirlerine sosyal medya da ve sanal ortam da düsüncesiz, vicdansız, yok ordakiler kürt diye yardım edilmiyor gibi algı saptırma oyunlarından bıktığım için... Birbirlerini sıcacık evde oturup duyarsız olmakla suçlayanlarında sıcacık evinde oturup elitisyen tavrını ise hiç samimi bulmuyorum.
Kardeşim sorarlar adama : Batıdan giden yardımlar kime peşkeş çekildi? Marmara depreminden ağzı yanan Türkiye Van'a ciddi anlamda hızlı yardım götürdü ama devamı niye gelmedi?
Uzun lafın kısası yargılanması gereken masumca hayatına bir şekilde devam eden, devam etmek zorunda olan insanlar değil... Yardımların ulaşmamasına neden olanlardır...
 

Benzer konular

Top