1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz

Ve amerikan bayrağı kanla çizilir!! Nasıl mı?

Konusu 'İlginç Resimler' forumundadır ve gülüşüm tarafından 28 Haziran 2009 başlatılmıştır.

 1. gülüşüm

  gülüşüm Usta

  Katılım:
  2 Kasım 2008
  Mesajlar:
  831
  Beğenileri:
  23
  Ödül Puanları:
  630
  Yer:
  Sahiii.. Nerden?
  Banka:
  111 ÇTL
  Kristof Kolomb'un 12 Ekim 1492 yılında Amerika'yı keşfetmesinden sonra İspanyollar kıtanın güneyini, İngiliz ve Fransızlar kuzeyini işgal ederek Avrupa'dan bu kıtaya göçler başladı.

  Kuzeyde Kızılderililer, güneyde büyük medeniyetler kurmuş Mayalar yurtlarını işgal eden Avrupalıların ateşli silahları karşısında barbarca katledildiler.

  [​IMG]

  Avrupalı işgalciler Amerikan yerlilerini "En iyi yerli, ölü yerlidir" mantığıyla yıllarca soy kırımına tabi tuttular. Kıtanın hâkimiyetini ele geçirdiklerinde yerli halkın yüzde 98'i çoluk çocuk, kadın, yaşlı demeden öldürülmüştü.
  Afrika'dan zorla yurtlarından koparılarak getirilen milyonlarca köle Amerikalıların çiftliklerinde karın tokluğuna çalıştırıldı. Beyaz adamın köpeği kadar siyah adamın değeri yoktu. Açlık susuzluk, yoksulluk, hastalık içinde yüzbinlerce insan kırıldı.

  Kuzey Amerika'daki İngiliz sömürgeciliğine karşı 19 Nisan 1775'te Massachusetts'in Lenton şehrinde bağımsızlık savaşını başlatan Amerikalı göçmenler İngilizleri Sarata ve York Ton savaşlarında yendi. İngiltere ve Amerikalılar arasındaki savaşta Fransızlar ve İspanyollar İngilizlere karşı Amerikalıları desteklediler ve savaş kıran kırana yüzbinlerce cana mal oldu.

  12 Nisan 1861'de başlayan 26 Mayıs 1865'te sona eren iç savaşta 500.000 Amerikalı öldü. Yüz binlercesi yaralandı.

  Amerika'nın 16. Cumhurbaşkanı Abraham Lincoln 1863 da köleliği kaldırdığını ilan etmesine rağmen, 1960 yılına kadar resmi daireler, lokantalar ve hotellerin kapısında ''Buraya köpekler ve zenciler giremez'' yazılıydı.
  ABD 1917'de 1. Dünya Savaşına katıldı. 1941'de 2. Dünya savaşına girdi. Japonları savaşta yenemeyince Nagazaki ve Hiroşima'ya dünyada ilk defa Atom Bombası kullanarak yüz binlerce insanın sakat kalması ve ölmesine sebep oldu.
  İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra dünya "Batı" ve "Doğu" bloku diye iki ayrıldı. Amerika Batı blokunun başına geçerek dünyada terör estirmeye başladı.

  Amerika 17 Nisan 1961'de Küba'yı işgal için başlattığı Domuzlar Körfezi çıkarması sırasında Napalm bombası kullandı. Binlerce Kübalı öldü ama burada ABD tarihinin en büyük yenilgilerinden birini "Zaferin birçok babası vardır ama yenilgi hep yetimdir" diyen Kennedy'nin üzerinde kaldı.

  Vietnam savaşı 1965'de başlayıp 1973 yılı başlarına kadar sekiz yıl devam etti. Dünyanın en büyük ve güçlü devleti ve askeri gücü olan ABD 17 milyonluk Vietnam'ın karşısında per perişan oldu. Ve en sonunda kimyasal silahlar kullanarak 1,5 milyon Vietnamlı öldürdü, yüz binlercesini sakat kaldı. Amerika 79 bin askerini kaybetti, 350 bin yaralı ile Vietnam'ı terk etmek zorunda kaldı.

  20 Mart 2003'de Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere Irak'ı özgürleştirmek (!) bahanesiyle işgal ettiler. İşgal sırası ve sonrası 1 Milyon İnsan katledildi.
  7 Ekim 2001 de Afganistan'ı işgale başladı. O günden bu güne yüzbinlerce insan katledildi ve hala katledilmeye devam ediyor.

  Guantamano ve dünyanın değişik yerlerindeki hapishanelerdeki insanlık dışı muameleler ve işkencelerle Amerika yıllardır dünyada İnsan Hakları ihlali şampiyonluğunu kimseye kaptırmıyor.

  Son yıllardaki Amerika'daki okul çocuklarının toplu olarak katledilmesi bu toplumun ne tür bir şiddet yanlısı bir toplum olduğunu ortaya koydu. ABD polisinin adi trafik suçlularını bile gözünü kırpmadan kurşuna dizmesi bu vahşetin boyutlarını göstermeye yeter.

  Amerikan Toplum Psikolojisi büyük ölçüde ekonomik ve fiziksel yapıları gibi egoistleşerek obezleşmiş ve duyarsız bir et ve yağ yığını haline gelmiştir. Bu da toplumun içine düştüğü manevi boşluğun ne kadar derin olduğunu gösteriyor.

  Amerika sadece dünyanın en büyük ekonomisi, askeri gücü ve devleti değil aynı zamanda dünyanın en sorunlu, en vahşi ülkesidir. Bu ülkede zulmün boyutları en az Amerika kadar büyük ve en az Amerika kadar acımasız, sorumsuz ve vahşidir.

  Dünyaya medeniyet, insanlık ve evrensel değerleri ihraç etmek isteyen Amerika herkesten önce en çok kendisi bu değerlere muhtaçtır.
   
 2. k@LpSiz_K@fKéF

  k@LpSiz_K@fKéF Forum Onuru

  Katılım:
  16 Kasım 2008
  Mesajlar:
  3.717
  Beğenileri:
  38
  Ödül Puanları:
  2.880
  Yer:
  B!L€C€G!M
  Banka:
  548 ÇTL
  Hymm güzel ve anlamlı bir karikatür.
   
 3. ahbeabi

  ahbeabi Uzman

  Katılım:
  7 Şubat 2007
  Mesajlar:
  1.000
  Beğenileri:
  19
  Ödül Puanları:
  1.130
  Meslek:
  Memur
  Yer:
  VAN
  Banka:
  219 ÇTL
  Onlarıda çizecek biri çıkacak inşaallah
   
 4. jeriko

  jeriko Özel Üye Özel üye

  Katılım:
  4 Kasım 2008
  Mesajlar:
  5.262
  Beğenileri:
  53
  Ödül Puanları:
  4.480
  Meslek:
  657
  Yer:
  Anadolu (bu kadar ayrıntı iyi)
  Banka:
  1.124 ÇTL
  Demek amerikanın misyonunun ipuçlarını bayrağında görmek mümkünmüş.
   

Sayfayı Paylaş