1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Ve bir deprem gerçeği...

Konusu 'Kutlamalar, Dilekler' forumundadır ve alemdar tarafından 26 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. alemdar
    Cesur

alemdar Öyle bir geçer zaman ki! V.I.P

Beğenileri:
    2.539
    Ödül Puanları:
    6.330
    Yer:
    ATAMIZIN ŞEHRİNDEN
    Banka:
    3.919 ÇTL
    Öncelikle, ölenlere rahmet, geride kalan yakınlarına başsağlığı diliyorum.(Tüm ulusun aşı sağolsun). Ne kadar sevinçler varsa o kadarda hüzünler var yaşamda...Bu gerçek hiçbir zaman değişmez. Evet bir memleketimiz daha toz bulutuyla kaplandı, hüzün kapladı gökyüzünü. Matem var yas var yurdun her bir köşesinde, yürekten paylaşıyor ve elimizden geldiğince yardım yapmaya çalışıyoruz. Evet çok güzel bir yardımlaşma telaşı içinde koşuşturmaca var... Tabiki ateş düştüğü yeri yakıyor. Ama bu deprem gerçeği her zaman için ve herkes için aynı tehdit, çünkü; nerede yaşadığının önemi yok ne zaman nerede ne olacağını kimse bilemez. Bizler tedbirlerimizi alıp takdiri, ALLAH' a bırakmalıyız. Bırakmalıyız bırakmasınıda... Tabiki afetlerin önünde hiçbir güç duramaz, ama en azından daha az zararla(can,mal) üstesinden gelebilmek zor olmasa gerek. Şimdilerde bakıyorum, herkes müteahhit olmuş her yerde binalar yükseliyor, elbet gelişme, modernleşme, iş fırsatları bunlar güzel şeyler. Ama bu binaları yapanlardan alınan ruhsat paralarından sonra ne kadar denetleniyor yada bu binaları yapanlar ne kadar vicdan sahibi...(Örneklerini daha öncede diğer depremlerde gördük). Adamlardan beton yerine un döküyorlar sanki; ufalanmış bazı evler sanki...Bu çok uzun mesele, umarım herkes üstüne düşen payı almıştır. Bir başka gerçekte şu; evet insanlarımızın canı yanmış, dertleri ve çileleri büyük(ALLAH yardımcıları olsun) ne yapacaklarını bilmeden binbir umutla uzanacak yardım ellerini bekliyorlar.Fakat , her ne kadar bizler çok hassas ve iyilik yapmayı seven toplumda olsak, bir çoğumuz yardım yapmayıda beceremiyor, yardım almayıda. Bazı çıkarcı menfaatçi ve bu elim durumdan nemalanmak isteyen art niyetlerde var bu memlekette. Organize olmak çok zor tabi bu soğuk kış şartlarında arama kurtarma yapmakta zor(ALLAH yardımcıları olsun) En azından bu zorlukları dahada zorlaştırmadan elimizden geldiği kadar sağduyulu davranabilmeliyiz. Evet bazı saçma şeyler görüyor ve duyuyoruz deprem olan bölgeyle ilgili ve insanlarıyla ilgili. Bunlarda yanlış, herşeyden önce neresi ve ırkı dini ne olursa olsun insan her yerde insandır candır. Kimse kendi başına gelmesini istemediği bir şeyi başkasına reva görmemeli ve oh oldu dememeli. Unutulmasın ki her an herkesn başına aynı şeyler gelebilir. Gün kenetlenme, bir hareket etme zamanıdır. Siyasetçisiyle, patronuyla, memuruyla, işçisiyle , öğrencisiyle, tüm yürekler bir olmalı bir hareket etmeli, en azından dualarımızla yanlarında olduğumuzu hissettirmeliyiz, bunu başarmalıyız. Duygularım yoğun olduğundan elimden geldiğince ve gördüğümce yazmaya, paylaşmaya çalıştım... ALLAH bir daha böyle bir acılar göstermesin.AMİN

Sayfayı Paylaş