Venüs Başak Burcunda

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,803
Beğeniler
6,470
Şehir
Seattle.
#1


İşbirliği, barış duygumuz, tasasız, neşeli yanlarımız, minnettarlık ve değer biçme olgumuzun astrolojik temsilcisi Venüs zodyaktaki seyrine Başak burcuyla devam etmekte. Venüs Başak burcunda, siyah beyaz bir film izlemek gibidir. Herşey kendi özünü daha iyi yansıttığı için, parıltılar içinde fark edilmekte güçlük çekilen olgular kolayca saptanabilir.İşte bu duygu gerçeklik kavramının da, tam olarak kendisi demektir. O zaman denilebilinir ki, Venüs Başak burcunda bizleri, hayatın aksayan yönlerini, yanlış ve doğrularını, güzel ve çirkinliklerini görebilmemiz adına, doğal düşünmemiz, doğallığı fark etmemiz ve doğal sevgiler yaşamamız için belirli bir deneyimden geçirmektedir. Bize düşen Venüs Başak burcunda saptanan gerçeklerin farkında olmak, gerekli düzenlemeleri yapmak böylece hayatın içindeki diğer renkleri de keşfetmektir. Bu enerji yükselen ve ana burcu Başaklar başta olmak üzere Oğlak, Boğa, Yengeç ve Akrepler için oldukça önemli bir seyirdir.

Yorumunuzda tüm burçlara olan etkileri detaylı şeklide ele alınmıştır. Bu sürecin tüm burçlara, gerçekleri daha net görmeleri ve düzenlemeleri adına kuvvet vermesini dilerim.

Astroloji Danışmanı
İremSU

 

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,803
Beğeniler
6,470
Şehir
Seattle.
#2


KOÇ

Sevgili Koçlar 3 Ekim-28 Ekim tarihleri arasında Başak burcunda ilerlemesini sürdürecek Venüs, çalışma hayatınızla ilgi tamamlanması gerek işlerin, düşündüğünüz ve planladığınız girişimleri düzene koyabilmenin, etrafınızdaki insanlarla olan bağlantınızdan başlamak üzere, ılımlı bir şekilde ilişki kurabilmenin işaretçisidir. Burada süreçte dikkat etmeniz gereken konu, yaşamınızı daha huzurlu ve verimli geçirebilmek adına neler yapılabilir, neler olabilir ve siz patron konumunda olan kişilerle veya birlikte çalıştığınız kişilerle nasıl bir ortak nokta üzerinde anlaşabilirsiniz ve bu anlaşma maddi açıdan sizi nasıl rahatlatabilir, bunların üzerinde durulması gerekir. Genel etkileri bakımından bu şekilde özetleyeceğimiz Venüs-Başak burcu seyrini Ekim ayı içindeki önemli görünümleri çerçevesinde ele alalım. Ki bu şekilde ele alarak bu yıl ki geçişin etkisini daha iyi anlamış oluruz.

Venüs-Başak burcu seyrinin önemli görünüm tarihleri: 4, 8, 9, 16, 17, 25, 26 Ekim. 4 Ekim tarihinde bir yandan iş ilişkilerimizde mantıklı davranmak zorundayız diğer yandan huzur bulmak, hiç bir şey uğraşmamak, şöyle dinlenmek istiyoruz. Bizi insan ilişkilerinin, hayatın, sorumlulukların, çalışmak, düzenlemek zorunda olmanın yorduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden de her şeyden kaçıp kurtulmak ile mecburiyetler arasında gelgitler yaşıyoruz. Biraz zorlayacak bir gün gibi gözüküyor. Ancak yaratıcılık enerjimiz epeyce yüksek. 8 Ekim tarihinde yine iş konuları gündemde. Kariyer hayatımızla ilgili bir karar aşamasında olabiliriz. Özel ilişkilerde ise, ince eleme sık dokuma, gücü elinde tutan taraf olma arzumuz yoğun. 17 Ekim iki ayrı iş görüşmesinde bulunabiliriz. Yoğun bir gün. Gününüz, yolculuklar, bilgilenme, bildiklerinizi işinizde uygulama şeklinde geçebilir.

 

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,803
Beğeniler
6,470
Şehir
Seattle.
#3


BOĞA

Sevgili Boğalar 3 Ekim-28 Ekim tarihleri arasında Başak burcunda ilerlemesini sürdürecek yöneticiniz Venüs aşk hayatınızla ilgili konularda her şeyin doğru, kusursuz olmasını istediğiniz bir zaman dilimidir. Bu süreçte mükemmellik çıtanızı çok yüksekte tutabilirsiniz. Zor beğenir hatta kimi zaman tatminsizlik yaşayabilirsiniz.

O nedenle kriterlerinizi biraz daha makul sınırlarda tutunuz. Çünkü mükemmel bir insan bulmak denizin derinliklerinde inci aramaya benzer. Genel anlamda ben bu dönemi, ilişkinizde oturmayan bazı noktaları aydınlığa kavuşturacağınız ayrıca birlikte olduğunuz kişiye ihtiyacı olduğunda yardımcı olacağınız, değerlerinize sahip çıkacağınız ve bu doğrultuda kararlar alabileceğiniz bir süreç olarak görmekteyim. İlişkisi olmayanlar ise bu dönemde, aşk konusunda titiz ve seçici davranabilirler. Karşılarına çıkacak kişiyi inceleyebilir, tepkilerini gözlemlemeye çalışabilir ve kendilerine uygun mu değil mi diye anlamaya çalışabilirler.

Evet bu genel özetten sonra Ekim ayındaki görünümlere bakalım. Böylece bu geçişin bizim üzerimizdeki tesirini daha iyi anlamış oluruz.

Venüs-Başak burcu seyrinin önemli görünüm tarihleri: 4, 8, 9, 16, 17, 25, 26 Ekim. 4 Ekim tarihi aslında gayet olumludur. Bir yandan aşk hayatınız, çocuklar, yaşamın zevkli yanlarını hissetmek istersiniz diğer yandan hayallerinize uygun bir şekilde hedefler belirlersiniz. Biraz titiz düşünürsünüz bazen de fazla rahat. Bu tarihteki görünümler, aşkı ruhunuzun derinliklerinde hissetme arzunuzu büyütür. Ancak bir taraftan da, her şeyi fazlaca inceler, biraz endişelenebilirsiniz.
Başkasının önemsiz bulduğu bir AYRINTI.
Bazıları için hayati bir anlam taşıyabilir….

 

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,803
Beğeniler
6,470
Şehir
Seattle.
#4


İKİZLER

Sevgili İkizler 3 Ekim-28 Ekim tarihleri arasında Başak burcunda seyrini sürdürecek Venüs, aile hayatınız başta olmak üzere yuvanızın sınırları içinde yer alan ve her şeyden önemlisi sizin kendi içinizdeki güven olgusuyla alakalı konularda mükemmellik olgusuna verdiğiniz önemin göstergesidir. Kişi genel olarak bu dönemde ilişkisinde eleştirel davranabilir. O kusursuza ulaşmak istediği için doğal olarak elindeki her şeyi evirip çevirmeye neresinde aksaklık var görüp saptamaya çalışır. Ancak bu incelemeyi yaparken, karşımızdaki insanı kırıyor, gücendiriyor, yerin dibine sokuyorsak doğaldır ki bu durum hüzne, mutsuzluğa ve tatsızlığa neden olur. Lütfen ailevi ilişkilerinizde, evinizle alakalı her konuda güzelliklere ulaşmak adına biraz daha anlayışlı olmaya çalışınız. Büyükleriniz, eşiniz veya eviniz alanı içindeki insanlarla daha bir esnek ve ılımlı bir şekilde bağlantı kurunuz. Bu süreçte evinizde ve ailenizle olan ilişkinizde ayrıca duygu dünyanızla ilgili konularda sakin olmaya çalışınız. Genel etkilerin ardından şimdi sıra geldi, Ekim ayındaki önemli görünümlere ve etkilerine. Böylece Venüs-Başak burcu geçişinin üzerimizdeki tesirini gün anlamında daha iyi anlamış olacağız.


Venüs-Başak burcu seyrinin önemli görünüm tarihleri: 4, 8, 9, 16, 17, 25, 26 Ekim. 4 Ekim tarihinde bazı karışıklıkları düzene koymak için şöyle esnek düşünmekte yarar var. İş-ev arasındaki dengenin bozulmaması gerekiyor. İş hayatınızda sorunlar varsa evinize yansıtmanız, evinizdeki problemleri işinize aksettirmeniz sizi epeyce yorabilir. İş hayatınıza daha fazla meyil gösterebilirsiniz. Ev içindeki huzursuzluk, yalnızlık veya anlaşmazlıklar, yapılması gereken düzenlemeler sizi rahatsız ettiği için mecburen dışarıda mutluluğu arayabilirsiniz. 17 Ekim tarihinde hızlı aktif bir şekilde işlerinizi yoluna koymak istersiniz. Bazen dağıldığınız olur. Hangi işe yetişeceğinizi bilemezsiniz.

 

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,803
Beğeniler
6,470
Şehir
Seattle.
#5


YENGEÇ

Sevgili Yengeçler 3 Ekim-28 Ekim tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs, yakın çevrenizde bulunan insanlarla temasınızda huzurlu bir dönem geçirebilmek için, daha sakin ve ılımlı tarzda ilişki kurmaya çalışmanız gayet faydalıdır. Böylece eksikleri ve olması gerekenleri daha net saptayabilirsiniz. Bulunduğunuz koşullar ve birlikte olduğunuz kişide yanlışlar, hatalar varsa duygusal açıdan etkilenmeniz mümkündür. Neden bu böyle, neden şöyle değil gibi cümleler kurmanız son derece normaldir. Bu süreçte çevrenizde olan bitenleri ve aksaklıkları dikkatlice izleyin, gözlemleyin, ancak hayata pes etmiş gibi yanaşmayın. Aslında olumlu açıdan bakarsak, Venüsün Başak burcu seyir zamanlarındaki gözlemler fazlasıyla işinize yarayabilir. Böylece daha önceden farkında olamadığınız, gözünüzü boyayan, fazla iyi niyetli baktığınız ve bu yüzden de göremediğiniz, aslında sizi üzmekte olan her şeyi daha iyi tespit edebilirsiniz. Zorlayıcı sandığımız şeyler aslında hayrımıza olabilir. Böylece hayata akılcı yanaşmanızı ve mantıklı düşünmenizi sağlayabilir.


Venüs-Başak burcu seyrinin önemli görünüm tarihleri: 4, 8, 9, 16, 17, 25, 26 Ekim. 4 Ekim tarihindeki enerjiler altında, düzenlenmesi gereken işlerinizi, yapılması gereken düzenlemeleri titiz bir şekilde yerli yerine koymak gerekiyor. Bazen her şey yolunda gitsin diye kendinizden çok fazla ödün verebilirsiniz. İyi niyetli insanlar fedakarlıklarınızı takdir ederler. Ancak dozunu ayarlamakta yarar var. 9 Ekim tarihinde, partnerinizle alakalı konulara çok daha fazla önem verirsiniz. İlişkisinde sorunlar varsa, mantıklı bir şekilde konuşulmasında yarar var. Güçlü birinden destek alabilirsiniz.

 

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,803
Beğeniler
6,470
Şehir
Seattle.
#6


ASLAN

Sevgili Aslanlar 3 Ekim-28 Ekim tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs parayla olan ilişkinizin titizlikle gözden geçirildiği zamandır. Bu burçta Venüs pek rahat etmediği için, kazancınızla ilgili konularda kendinizi kısıtlanmış, sürekli bütçenizi gözden geçirmeye mecbur bırakılmış hissedersiniz. Bu durum, sizin gibi cömert, yaşamayı seven, hayatın güzelliklerinin tadını çıkarmaya hevesli kişiler için rahatsız edicidir. Çalışan bir kişiyseniz, bu dönemde iş ilişkilerinize dikkat etmeniz gerekir. Çünkü bir sorun yaşanması durumunda maddi açıdan zor durumda kalabileceğinizi göz önüne almak lazım. Her yıl farklı zamanlarda Başak burcunda ilerleyen Venüs, genel anlamıyla ekonomik hareket edilen bir süreçtir. Aldığınız malın kaliteli olup olmadığını, uzun süreli kullanıp kullanmayacağınızı göz önüne alırsınız veya almanız gerektiğini düşünürsünüz.


Venüs-Başak burcu seyrinin önemli görünüm tarihleri: 4, 8, 9, 16, 17, 25, 26 Ekim. 4 Ekim tarihinde maddi konularda iş birliği yaptığınız kişilere, alışverişte bulunduğunuz insanlara dikkat ediniz. Açık ve dürüst paylaşımlarda bulunmak gerekiyor. 9 Ekim tarihinde kişisel bakım, sağlık konularında harcamalarda bulunabilirsiniz. 17 Ekim tarihinde sosyal ilişkiler, davetler, arkadaşlarınızla paylaşım, değişik yerler görmek amaçlı harcamalarda bulunabilirsiniz. Ancak dozunu ayarlayalım. Kimseye borç vermeyelim. Eğer bir girişim düşünüyorsak, yarar-zarar hesabını gözetelim. 25 Ekim tarihinde, kişisel ihtiyaçlarınız için ailenizden destek görebilir veya siz ailenize destek olabilirsiniz.

 

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,803
Beğeniler
6,470
Şehir
Seattle.
#7


BAŞAK

Sevgili Başaklar 3 Ekim-28 Ekim tarihleri arasında burcunuz üzerinde seyrini sürdürecek Venüs her yıl olduğu gibi sizler açısından ilişkilerde titizlenme, durumunuzu gözden geçirme, hassasiyetle ele almak yönünde etkilidir. Venüs astrolojik olarak sizin burcunuzda pek güçlü bir enerji değildir. Nedeni, her şeyi fazla incelemeniz, armudun sapı, üzümün çöpü diyerek kolay kolay beğenmemenizdir. Oysaki Venüs arzuların, ilişki kurmanın, karşı cinsle irtibatta bulunmanın gezegenidir. Bu yüzden Başaklar bir aşkın sarhoşluğunu yaşamazlar. Kusursuzluk ararlar, karşılarındaki kişinin doğru biri olup olmadığını uzun vadeli düşünürler. Venüsün doğasına uymayan bu bakış açısı dönemin durgun geçmesine sebep olur. Ancak ne olursa olsun, bu genel tanımlamalar, her yıl Venüsün yapacağı görünümlerle biraz daha düzelir veya ince elip sık dokumalar fazlalaşır. O zaman gelin birkaç görünümü inceleyelim.

Venüs-Başak burcu seyrinin önemli tarihleri: 4, 8, 9, 16, 17, 25, 26 Ekim. 4 Ekim tarihinde Venüs-Neptün arasındaki karşıtlık bir yandan seçici davranmanın diğer taraftan yanılmamak için dikkatlice hareket edilen bir zamandır. Yine ciddi düşünülür fakat yüreğinizin içindeki kıstaslara uygun bir kişiyle karşılaşmanız halinde yelkenler suya iner. İlişkisinde sorun olan Başaklar bu dönemde partnerlerinin ılımlı, dürüst ve şefkatli bir şekilde yanaşmalarını isterler. Eğer soru işaretleri uyandıran bir partneriniz varsa eleştirel davranmanız mümkündür. İlişkisi düzgün çiftler açısından bu karşıtlık karşılıklı olarak birbirinize destek vermeniz anlamındadır. 9 Ekim tarihinde, aşk hayatınızla ilgili konularda güzel ve hoş gelişmeler yaşanır. Yeni bir tanışma, aşk hayatınızın düzenleme, ilişkinizde güç kazanma, kendinizi rahatlamış hissetmeniz mümkündür.

 

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,803
Beğeniler
6,470
Şehir
Seattle.
#8


TERAZİ

Sevgili Teraziler 3 Ekim-28 Ekim tarihleri arasında Başak burcunda ilerlemesini sürdürecek Venüs ciddi ilişki yaşayan Terazilerin ilişkilerini gözden geçirmeleri anlamında kıymetlidir. Beraberliğin verimli bir şekilde yaşanması, sorunların gerek sağlığınızı gerekse genel hayatınızı olumsuz yönde etkilemesinin önüne geçmek için, gerçeklerin farkında olmak, ilişkide aksayan noktaları saptamak, analiz etmek ve gerekirse iç dünyanızda bu sorunları belli şekilde çerçeveleyerek nasıl daha huzurlu bir dönem geçirilir veya nasıl daha olumlu bir ilişki yaşanır bunu belirlemek lazımdır. Venüs Başak süresince gelgitler yaşanması doğaldır. Sevgi birliği, tam ise sorunlar bir şekilde çözüme kavuşur. Taraflar bir araya gelerek bundan sonrası adına bir yol çizebilirler. Yeter ki, insan ne yaptığını bilsin ve yüreği kafasıyla uyum içinde olsun. Gerisi inanın kolay.

Bir ilişkiden ne beklediğinizi, partnerinizle aranızdaki farklılıkları mutlaka ele alınız. Ne fazla iyimser ve sorunlarınızın üstünü örtücü davranın ne de fazla inceleyici, sert, taviz vermez bir şekilde davranın. Sakin ve mantıklı olun bu inanın yeterli.

Venüs-Başak burcu seyrinin önemli görünüm tarihleri: 4, 8, 9, 16, 17, 25, 26 Ekim. 4 Ekim tarihinde ilişkinizi, duygularınızı, hayatla olan her türlü bağlantınızı ruhsal anlamda gözden geçirirken yorulduğunuzu hissedebilirsiniz. Doluya koysanız dolmayan, boşa koysanız dolmayan bir haldir bu. Alışkanlık-bağımlılık gelgitler yaratır ruh dünyanızda. Bir yanınız yüreğinin sesine uy der,,,diğer yanınız durur, düşünür ve bekler. Doğrularla eğriler, olması gerekenlerle olanlar süzgeçten geçirilir. Akıllı olmak lazımdır ancak gönül huzurdan yanadır. 9 Ekim tarihinde hayatınızı güçlü bir temel üzerine oturtmak için didinirsiniz. Yeniden oluşturmak veya işlemeyeni işler hale getirmek kolay değildir. Ancak imkansız da değildir. 17 Ekim tarihinde ilişkinizle alakalı konular üzerinde iki yönlü düşünürsünüz. Bir görüşme, bir seyahat gündeme gelebilir.

 

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,803
Beğeniler
6,470
Şehir
Seattle.
#9


AKREP

Sevgili Akrepler 3 Ekim-28 Ekim tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Başak burcu seyri, sosyal hayattaki paylaşımların akılcı ve mantıklı bir şekilde gözden geçirilmesini sağlar. Seçicilik bir hayli yükselir. Aradığınız doğallık, güvenilirlik, düzenliliktir. Bir ilişkide, arkadaşlıkta bunları fazlasıyla önemsersiniz. Çalışkanlık, sabır ve mükemmele ulaşma ve sahip olma arzunuz gayet belirgindir. Kolay kolay yeni arkadaşlar edinmezsiniz. Takdir edilen bir kişi olmak istersiniz. Prensiplerinize hayli düşkün olduğunuz bu süreçte, hedef anlamında başarılı olmayı kafanıza koymuşsunuzdur. Sakin ve ağırbaşlı bir şekilde bulunduğunuz durumu gözlemleyerek, eksiklerinizi tamamlamaya çalışırsınız. İkinci planda kalacağınız bir aşka asla izin vermezsiniz. Eğer ilişkinizde güven unsuru zedelenmiş ise, buna katlanmanız pek kolay olmaz. İlişkinizde bağlılık yüksekse, bu dönemde partnerinize her türlü desteği vermekten çekinmezsiniz. Bu süreçte gerek iş gerek ilişki anlamında hayati bir karar almak pek kolay değildir. İnce eleyip sık dokuma bir hayli yüksektir.Fakat disiplinli çalışma anlamında gayet yararlıdır.
Venüs-Başak burcu seyrinin önemli görünüm tarihleri: 4, 8, 9, 16, 17, 25, 26 Ekim. 4 Ekim tarihinde hem amaçlarınızı hem de aşk hayatınızla ilgili konuları akıllıca gözden geçirmekte yarar vardır. Aşık olmak veya sorunları olsa dahi ilişkinizi sürdürmek taraflısı olsanız da, yine de kafanızın içinde hep bir şüphe dolanır durur. Yanılmak veya yanıltılmak sizi rahatsız edebilir. O yüzden de doğru ile yanlış arasındaki farkın iyi gözetilmesinde yarar vardır. 9 Ekim tarihi olumludur. Kendinizi hem çevresel konularda hem de hedeflerinizi gerçekleştirme anlamında kuvvetli hissedersiniz.

 

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,803
Beğeniler
6,470
Şehir
Seattle.
#10


YAY

Sevgili Yaylar 3 Ekim-28 Ekim tarihleri arasında Başak burcunda seyrini sürdürecek Venüs toplum içindeki konumunuzu, ailevi ilişkilerinizi, amacınızı ve birlikte çalıştığınız kişilerle olan bağlantılarınızı titizlikle gözden geçirme sürecidir. Venüs-Başak burcunda astrolojik konumlama olarak pek rahat ve akışkan enerji değildir. Kolay kolay hiçbir şeyi beğenmeyen patronunuz yüzünden bir hayli sıkıntılı dönem geçirebilir. Aynı şekilde siz de, bulunduğunuz konumda pek rahat olmazsınız. Özgür çalışmak, öyle dilediğiniz gibi işe gidip gelmek, sıkıldınız mı veda etmek zordur.

İş arayan bir kişi, böyle bir süreçte önüne çıkan teklifleri inceden inceye tetkik eder. Maaş, çalışma koşulları, işin niteliği, kazanç gibi olgular mercek altına alınır. Detaylar öylesine önemsenir ki, fırsat bir bakmışsınız bir kuş misali uçup gitmiş. Sorumluluklar ve disiplinli çalışmak kimi zaman yorucu olabilir. Derlemeler, düzenlemeler gayet başarılı bir şekilde sonuçlandırılmalıdır. Bu durum zaman zaman sizi rahatsız etse de, takdir görmek, beğenilmek, başarılı olmak hevesi sizi ister istemez bir yarışın içine sokabilir.

Venüs-Başak burcu seyrinin önemli görünüm tarihleri: 4, 8, 9, 16, 17, 25, 26 Ekim. 4 Ekim tarihinde iş hayatınızla ilgili konularda bir arayış, kafanızın içindeki sorulara cevap bulma arzusu, vizyonunuz, idealleriniz, hayalleriniz çerçevesinde durumunuzu ele almak mümkündür. 9 Ekim tarihinde mali ve iş hayatınızla ilgili meseleler üzerinde ciddi şekilde durursunuz. Yaptığınız işe göre kazanç elde etmek istersiniz. Bir alacağınızı tahsil edebilirsiniz. Mevcut maaşınızın artışıyla ilgili talepte bulunabilirsiniz.

 

Benzer konular

Top