Venüs Gerilemesi

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,024
Beğeniler
6,468
Şehir
Seattle.
#1Aşağı yukarı her 8 yılda 5 defa , ortalama 584 günde bir olan Venüs retrosu yaklaşık 40 günlük bir süreci kapsar. Bu da ortalama her 1,5 yılda bir Venüs'ün geri harekette bulunduğunu görürüz. Astrolojik öngörüler ve yorumlarda çok önemli etkilere sahip olan Venüs, geri gittiği dönemlerde gücünü tam anlamı ile gösteremez. Kozmetik, Kadın Güzelliği, Estetik ve Erotizm ile alakalı olan Venüs'ün retrograde olduğu dönemlerde estetik bakımlar, estetik amaçlı ameliyatlar ve kozmetiklerden kaynaklanın allerji gibi sorunlarla da karşılaşabiliriz. Venüsün 1 yıllık yaklaşık 220 günlük dönüşü ile bir kadının hamileliği arasında da bağlantı bulunmaktadır. Her 584 günde bir Venüs'ün özel bir döngüsü olur. Venüsün ufuk çizgisinde ilk göründüğü ve son göründüğü zamanlar hesap edilir. Bu dönemde Venüs, sabah yıldızı veya akşam yıldızı olarak görünür. Aslında doğuda son göründüğü noktada dünyaya çok yaklaşır. Veya kaybolur. Yaklaşık 2 ay sonra, batıda görünmeye başlar. 8 Ay görünmye devam eder ve sonra tekrar kaybolur. 2 Hafta sonra tekrar doğuda görünerek yeni bir döngü başlatır. Venüs'ün bu döngüleri ayın günlük hareketlerinin gözlemlenmesi gibi, çok ciddi bir öngörü aracı olarak kullanılır.

Bireysel horoskoplarda kişinin sevgisini nasıl ifade ettiği, kendini başkaları ile nasıl paylaştığı ile ilgili yorumlar yapılabilir. Akşam yıldızı olduğu zaman Afrodit, sabah yıldızı olduğu zaman ise, Hesperus veya lucifer adı ile de anılır. Lucifer burada Lucian, güneşle birlikte olan veya ışık getiren anlamına gelmektedir.

İlişkiler açısından ise Venüs retrosu dönemlerinde yarıda kalmış ilişki, aşk ile ilgili konuların yeniden gündeme geldiği, beklenmeyen hamileliklerin ve gayrimeşru çocukların en çok doğduğu dönemlerin Venüs Retrosu ile bağlantılı olduğu bilinmektedir. Bu dönem genelde aşk dürtülerimizi, çekicilik, bilinçli duygusal cevaplar, kişisel değerler ve ortaklıklarla ilgili fikirlerimizi değiştirir. Bu aynı zamanda o anki ekonomik şartlar ve kişisel olarak sahip olduğunuz şeylerle ilgili davranışlarınızla ilgili olabilir. Bu dönem evlenmek, boşanma işlemlerini başlatmak, iş ortaklığı kurmak ve diğer profesyonel işler için uygun bir dönem değildir.

Venüs aynı zamanda finansal kaynakları genişleten bir gezegen olduğu için bu dönemde değerli mineraller ile ilgili alışveriş ve yatırım yapmak, estetik değerleri yüksek olan yatırımlara girmek, örneğin güzellik merkezi açmak veya kuaför salonu açmak doğru değildir.


 

Benzer konular

Top