1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Vergi Cezalarının Genel esasları

Konusu 'Muhasebe' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 7 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. ZeyNoO

  ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ V.I.P

  Katılım:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  54.319
  Beğenileri:
  6.211
  Ödül Puanları:
  12.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Banka:
  26.503 ÇTL
  Vergi Cezalarının Genel esasları

  Esas itibariyle vergi kanunları hükümlerine aykırı harekette bulunan mükellefler vergi cezalarına muhatap olurlar. Bununla birlikte, velayet ve vesayet altında bulunanların yada işyeri idaresi bir kayyıma bırakılanların veli, vasi veya kayyımlarının kendilerine izafeten kanuna aykırı fiillerinden dolayı veli, vasi veya kayyımlar cezaya muhatap olur. Bu durumda velayet veya vesayet altında bulunanlar ile, işleri kayyım tarafından yürütülenlere ceza kesilmez.
  Tüzel kişilerin idare ve tasfiyelerinde vergi kanunlarına aykırı hareketlerden doğacak vergi cezaları ise tüzel kişilik adına kesilir. Ancak tüzel kişiliğin varlığından kısmen veya tamamen alınamayan vergi ve cezalar ödevlerini yerine getirmeyen kanuni temsilcilerden alınır. Tüzel kişiliğin tasfiyeye girmesi halinde tasfiyeye giriş tarihinden önceki dönemlere ait vergi ve cezalarla ilgili olarak kanuni temsilcilerin sorumluluğu devam eder. Tasfiye dönemlerine ilişkin olan ve tüzel kişiliklerden alınamayan vergi ve cezalardan ise tasfiye memurları sorumlu olurlar.(VUK Md.10)
   
Benzer Konular
 1. Suskun
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  4.307
 2. ZeyNoO

  Vergi genel tebliği

  ZeyNoO, 5 Ocak 2013, Paylaşıldığı Yer: Muhasebe
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  500
 3. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  611
 4. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  701
 5. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  774
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş