1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Vergi mahremiyeti

Konusu 'Muhasebe' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 6 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. ZeyNoO

  ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ V.I.P

  Katılım:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  54.319
  Beğenileri:
  6.211
  Ödül Puanları:
  12.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Banka:
  26.503 ÇTL
  Vergi mahremiyeti

  Vergi işlemleri ile uğraşan kişilerin görevlerini yerine getirmeleri sırasında vergi yükümlüleri ile ilgili olarak bilgi sahibi oldukları kişisel ve ticari sırları, gelir ve servetleri açıklamaları yasak olup bu yasak, vergi mahremiyetinin bir gereğidir. Vergi işlemleri ile uğraşanlar, vergi inceleme elemanları, vergi yargısında görevli olanlar ve vergi kanunlarına göre kurulan komisyonlarda görev alanlar ile vergi işlerinde kullanılan bilirkişiler görevleri dolayısıyla vergi yükümlülerinin ve bunlarla ilgili kişilerin hesap durumları, işleri ve servetleri veya meslekleri ile ilgili olarak öğrendikleri sırları açıklayamazlar ve kendilerinin veya üçüncü kişilerin yararına kullanamazlar.
  Vergi mahremiyeti devlete olan güven duygusunun bir sonucudur. Diğer bir deyişle vergi mahremiyeti, mükelleflerin vergi ile ilgili beyanlarında ve servet durumlarının bildirilmesinde, bu bilgilerin vergileme dışında başka bir amaçla kullanılmayacağına ilişkin devlete güven duyulmasını sağlamak ve varolan güven duygusunun sarsılmasını önlemek amacıyla getirilmiş bir önlemdir.
   
Benzer Konular
 1. Mc_ÖRGE
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.109
 2. Suskun
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  4.300
 3. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.127
 4. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  697
 5. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.306
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş