1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Vergi tebliği yapılacak kişiler

Konusu 'Muhasebe' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 6 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. ZeyNoO

  ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ V.I.P

  Katılım:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  54.319
  Beğenileri:
  6.211
  Ödül Puanları:
  12.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Banka:
  26.503 ÇTL
  Vergi tebliği yapılacak kişiler

  Tebliğ esasları Vergi Usul Kanununun 93 ilâ 109’ncu maddeleri arasında hüküm altına alınmıştır. Söz konusu maddelerde belirtilen hükümlere göre tebliğ esas itibariyle adresleri bilinen mükelleflere posta vasıtasıyla ilmühaberli taahhütlü olarak, adresleri bilinmeyenlere ise ilân yolu ile yapılmaktadır. Mükelleflerin kabul etmeleri durumunda kendilerine daire ve komisyonlarda da tebligat yapılması mümkündür.
  Tebliğ mükellefin kendisine yapılabileceği gibi yasal temsilcisine de yapılabilir. Tüzel kişilerde tebliğ işlemi başkan, müdür veya kanuni temsilcilerine, tüzel kişiliği olmayan teşekküllerde ise idare edenlere veya temsilcilerine yapılır. Ancak tebliğ yapılacak kişinin bulunamaması durumunda ikametgah adresinde bulunanlardan veya işyerinde memur veya çalışanlardan herhangi birine tebligat yapılabilir. İkametgah adresinde bulunan kişinin o adreste ikamet etmesi gerekir. Mükellef yerine geçen veli, vasi veya kayyım gibi vergi sorumlusunun birden fazla olması durumunda bunlardan birine tebliğ işleminin yapılması yeterli bulunmaktadır.
  Yabancı memlekette bulunanlara tebliğ o memleketin yetkili makamlarınca yapılır. Yabancı memlekette bulunan Türk vatandaşlarına yapılacak tebliğ işlemi ise o memleketteki Türk siyasi memuru yada konsolosluğu vasıtasıyla yapılır.
  Yabancı memlekette bulunan kimselere yapılacak tebliğ evrakı, tebligatı yapacak ilgili birimin bağlı bulunduğu Bakanlık vasıtasıyla Dışişleri Bakanlığına ve bu yolla ilgili elçilik ya da konsolosluğa gönderilir.
   
Benzer Konular
 1. Suskun
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  4.307
 2. ZeyNoO

  Vergi genel tebliği

  ZeyNoO, 5 Ocak 2013, Paylaşıldığı Yer: Muhasebe
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  500
 3. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.131
 4. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  701
 5. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.308
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş