vizyondakiler 22.10.11

cemree

=)=)
V.I.P
Katılım
16 Şbt 2011
Mesajlar
13,684
Beğeniler
3,768
Şehir
Ankara
#1


Dream House (Korku Evi)
Korku Evi uzun süredir beklenen gerilim ve bol ünlü ismin yer aldığı bir yapım...



Korku Evi
Yönetmen :Jim Sheridan

Oyuncular : Naomi Watts, Taylor Geare, Rachel Weisz, Marton Csokas, Claire Geare

Tür : Dram / Gizem / Gerilim

Yapım : ABD, 2011

Yeni bir şehire taşınan aile, bir süre aradıktan sonra kendilerine uygun bir ev bulduklarını düşünürler fakat Patterson ailesinin bu eve girdikten sonra başta aile babası olmak üzere tüm aile kötü bir gerçekle karşılaşırlar. Korku ve gerilimi doruklard yaşatacak olan bu filmde başrollerde Daniel Craig (Will Atenton), Naomi Watts (Ann Patterson) ve Rachel Weisz (Libby Atenton) yer alıyor.



Eylül (Eylül)
Eylül, Altın Koza'dan en iyi yönetmen ödülünü alarak döndü...



Eylül
Yönetmen :Cemil Ağacıkoğlu

Oyuncular : Eda Tutuk, Görkem Yeltan, Elena Polyanskaya, Ayten Uncuoğlu, Mete Dönmezer

Sanat Yönetmeni :Eda Tutuk

Kurgu :Taner Sarf

Tür : Dram

Yapım : Türkiye, 2011

Yusuf'un karısı Aslı (25) akciğer hastalığı yüzünden hastaneye yatırılmıştır. Bu içine kapanık kadın, kanser şüphesiyle ağır bir kötümserlik yaşıyordur. Aslı'nın ölüm korkusu ve yalnızlık duygusu öyle derindir ki kocası Yusuf'u kendi derdine ortak etmeyerek onu da başka bir yalnızlığa iter. Genç karı-koca, hastalık süreciyle birlikte birbirinden yavaş yavaş kopmaya başlar. Aralarındaki derin bağa rağmen birbirlerine ulaşamıyor gibidirler. Tam bu noktada Aslı'nın hastane odasını paylaştığı Elena (22) çıkar karşımıza. Elena ülkesinden uzakta yaşam mücadelesi veren, acımasız insanların eline düşmüş, talihsiz bir kadındır. Zaten hastaneye yatış sebebi, birlikte olduğu adam tarafından şiddet gördüğü içindir. Aslı ile hastanede geçirdiği iki günden sonra, kendi yoluna devam eden Elena, bir iki günden sonra Yusuf'un tekrar karşısına çıkar. Çok güç durumda kalmıştır ve Yusuf'tan başka arayacak kimsesi yoktur. Yusuf Elena'ya yardımcı olur. Elena ise yaşadığı onca acı olaydan sonra Yusuf gibi sakin, nazik ve duyarlı birisine tutunmakta bulur çareyi. Elena'nın Yusuf'a yönelişi bir noktadan sonra tam anlamıyla bir zorunluluktur artık. Elena ile Yusuf arasındaki bu kaçınılmaz yakınlaşma, derin bir suçluluk duygusunun oluşmaya başladığı andır. Başka bir gözle çapkınlık, gönül macerası diye nitelendirilebilecek bu hikaye, aslında bir erkek yalnızlığının, tekdüze bir yaşamın derinliksiz yansımasıdır.



The Lion King (Aslan Kral)
İlk kez vizyona girdiğinde çocukların gönlüne taht kuran Aslan Kral bu kez 3D versiyonu ile sinemalarda...



Aslan Kral
Yönetmen : Andrew Kevin Walker, Rob Minkoff

Oyuncular :

Sanat Yönetmeni :Andy Gaskill

Tür : 3D / Animasyon / Macera / Komedi

Yapım : ABD, 2011

Destansı klasik Aslan Kral geri dönüyor. Unutulmaz film epik hikayesi ve unutulmaz müzikleriyle bu sefer 3 boyutlu olarak karşımızda.




Midnight in Paris (Paris'te Gece Yarısı)
Komedi filmlerinin vazgeçilmez ismi olan Mihael Sheen' i bu filmde izleyeceğiz.



Paris'te Gece Yarısı
Yönetmen :Woody Allen

Oyuncular : Owen Wilson, Rachel McAdams, Kurt Fuller, Mimi Kennedy, Michael Sheen, Nina Arianda

Sanat Yönetmeni :Anne Seibel

Kurgu :Alisa Lepselter

Tür : Komedi / Fantastik / Romantik

Yapım : ABD, Ispanya , 2011

Amerikalı bir aile iş için Paris'e gider. Fakat bu gezi genç nişanlı çift için dönüm noktası haline gelecektir. Genç adam, eğer ayrılıp kendi yollarına devam ederlerse, yaşamın onlar için daha iyi olabileceğini düşünmeye başlar. Woddy Allen'ın seneryosunu yazıp yönettiği bu romantik komedi filmin başrollerinde ise Owen Wilson, Rachel McAdams ve komedi filmlerinin vazgeçilmez ismi olan Mihael Sheen' i izleyeceğiz.



Mühürlü Köşk (Mühürlü Köşk)
Doğa üstü garip güçler, çetenin peşini bırakmaz ve yaptıklarını tek tek ödetecektir...



Mühürlü Köşk
Yönetmen :Serkant Yaşar Kutlubay

Oyuncular : Sibel Gökçe, Özlem Yücel, Murat Yatman

Tür : Korku

Yapım : Türkiye, 2011

Polislerden kaçan bir çete mühürlü bir köşk bulur mühürü söküp girip saklanırlar ev de lanetli ruhlar vardır çete elemanları için ölüm kalım mücadelesi başlar günahlarının bedeli bu dünyada ödenecektir. Şehirde bir soygun gerçekleştiren bir suç çetesi, polisle çatışmaya girer ve izlerini kaybettirmek için ormanlık araziye doğru kaçarlar. Issız bir kayalıkta boş ve terk edilmiş bir köşk keşfedince polisten saklanmak için çok uygun bir yer bulduklarını sanırlar. Oysa her şeyin başlangıcı bu köşk olacaktır. Şimdi doğa üstü garip güçler, çetenin peşini bırakmaz ve yaptıklarını tek tek ödetirler.
 

Benzer konular

Top