1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Vucudunuz Hastalıkları Belli Ediyor

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve Suskun tarafından 23 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. Suskun

Suskun V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    279
    Ödül Puanları:
    6.230
    Yer:
    Türkiye
    Banka:
    2.059 ÇTL

Hergün görüp farkedemediğiniz vücudunuzdaki hastalık belirtisi işaretler..

Tırnak diplerinizde koyu halkalar var mı?

Tırnakların altındaki sarımsı, kahverengi ve siyah renkli çizgiler muhtemelen ben Vucudunuz Hastalıkları Belli Ediyordenilen melanomdan kaynaklanan cilt kanseri olabilir. Böyle bir şikayetiniz varsa erkenden doktora gitmenizde yarar var.

Koltuk altınızda pütürler ya da koyu renkli benekler var mı?

Kanınızdaki insülin fazlası cilt hücrelerinin anormal hızla çoğalarak artmasına neden olabilir. Bu şekilde koltuk altlarınız koulaşmışve kalınlaşmış görünümde olabilir, dikkat edin ve böyle bir durumda doktora gidin.

Göz kapağı, diz ve dirseklerinizde beyaz veya cilalı gibi yumuşak yumrular var mı?

Sivilce olmayan bu dokular kolesterol depolarıdır. Kolesterol sayımı yaptırmanızda yarar var.

Saçlarınız giderek azalıyor mu?

Yüksek miktarda saç dökülmesi tiroit hormonu problemine işaret eder. Dengelemek için doktorunuzun önerdiği ilaçları kullanabilirsiniz.

2. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.438
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    861 ÇTL
    Saçlarınız giderek azalıyor mu?

Yüksek miktarda saç dökülmesi tiroit hormonu problemine işaret eder. Dengelemek için doktorunuzun önerdiği ilaçları kullanabilirsiniz.

Ve bunun sebeplerinden biri Zn Yani Çinko eksıkliği olabilir.

3. KıRMıZı
    Aşık

KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

Beğenileri:
    4.937
    Ödül Puanları:
    11.580
    Meslek:
    Karmaşıkkk
    Yer:
    TÜRKİYE
    Banka:
    534 ÇTL
    ya bende diyorum ki neden saçlarım bu ara çok dökülüo..tiroit ilaçlarını almamamdan kaynaklanıyormus:)

4. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.438
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    861 ÇTL
    Egerki troid hastası isen ilaclarını mutlak kullanmalısın ve bunu bir takım testlerin (TSH,FreeT4)sonucuna gore ayarlayarak yapmalısın.hangi asamadasin troid rahatsizligina bilemiyorum ama TSH degerin 0.4 sevyelerinde olmasi gerekiyor sac dokulmesine gelince troid etkiler evet ama egerki bir iyot tedavisi almissan bu daha etkilidir sac dokulmesinde.tabi nacizhane bilgilerimi paylaştım.

5. MeRciMeK
    Masum

MeRciMeK V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    1.881
    Ödül Puanları:
    7.230
    Banka:
    452 ÇTL
    3 ayda bir ilaç tahlil yaptırıyorum kolesterolümde sorun yok ama göz kapağımda bahsedilen şeyden var.. sınavlardan sonra alınıyorsa eğer gidip aldırmayı düşünüyorum :)

Sayfayı Paylaş