Vucudunuz Hastalıkları Belli Ediyor

Suskun

V.I.P
V.I.P

Hergün görüp farkedemediğiniz vücudunuzdaki hastalık belirtisi işaretler..

Tırnak diplerinizde koyu halkalar var mı?

Tırnakların altındaki sarımsı, kahverengi ve siyah renkli çizgiler muhtemelen ben Vucudunuz Hastalıkları Belli Ediyordenilen melanomdan kaynaklanan cilt kanseri olabilir. Böyle bir şikayetiniz varsa erkenden doktora gitmenizde yarar var.

Koltuk altınızda pütürler ya da koyu renkli benekler var mı?

Kanınızdaki insülin fazlası cilt hücrelerinin anormal hızla çoğalarak artmasına neden olabilir. Bu şekilde koltuk altlarınız koulaşmışve kalınlaşmış görünümde olabilir, dikkat edin ve böyle bir durumda doktora gidin.

Göz kapağı, diz ve dirseklerinizde beyaz veya cilalı gibi yumuşak yumrular var mı?

Sivilce olmayan bu dokular kolesterol depolarıdır. Kolesterol sayımı yaptırmanızda yarar var.

Saçlarınız giderek azalıyor mu?

Yüksek miktarda saç dökülmesi tiroit hormonu problemine işaret eder. Dengelemek için doktorunuzun önerdiği ilaçları kullanabilirsiniz.

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Takım
GALATASARAY
Saçlarınız giderek azalıyor mu?

Yüksek miktarda saç dökülmesi tiroit hormonu problemine işaret eder. Dengelemek için doktorunuzun önerdiği ilaçları kullanabilirsiniz.

Ve bunun sebeplerinden biri Zn Yani Çinko eksıkliği olabilir.

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Takım
GALATASARAY
Egerki troid hastası isen ilaclarını mutlak kullanmalısın ve bunu bir takım testlerin (TSH,FreeT4)sonucuna gore ayarlayarak yapmalısın.hangi asamadasin troid rahatsizligina bilemiyorum ama TSH degerin 0.4 sevyelerinde olmasi gerekiyor sac dokulmesine gelince troid etkiler evet ama egerki bir iyot tedavisi almissan bu daha etkilidir sac dokulmesinde.tabi nacizhane bilgilerimi paylaştım.

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Göz kapağı, diz ve dirseklerinizde beyaz veya cilalı gibi yumuşak yumrular var mı?

Sivilce olmayan bu dokular kolesterol depolarıdır. Kolesterol sayımı yaptırmanızda yarar var.
3 ayda bir ilaç tahlil yaptırıyorum kolesterolümde sorun yok ama göz kapağımda bahsedilen şeyden var.. sınavlardan sonra alınıyorsa eğer gidip aldırmayı düşünüyorum :)