1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Vücut Geliştirme İlaçları

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve Papatya tarafından 25 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. Papatya

  Papatya MEN SEBETE NEBETE... Süper Moderatör

  Katılım:
  6 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  17.118
  Beğenileri:
  6.455
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Seattle.
  Banka:
  178 ÇTL


  “İyi görünebilmek her şey” düşüncesine sahip alan birçok genç bunu gerçekleştirebilmek için vücut geliştirme salonlarına akın ediyor. Vücut ısınmadan bilinçsiz olarak yapanların başına adale yırtılmaları, lif kopmaları gibi birçok problem gelebiliyor. Ama ilaçla kas geliştirmeye çalışanları daha da ciddi sorunlar beklemektedir.

  ilaç kullanımının riskleri;

  Kas geliştiriciler, türlü vitaminlerin olduğu katkılı besleyici olabilir. Bunlar yoğun antrenmanlar amacıyla kullanılmaktadır ve de zararı bulunmaz. Fakat bünyesi zayıf olanlara ve de yoğun antrenman yapanlara tavsiye edilmektedir, aksi takdirde şişmanlatıp, yağlanma yapabilir. Fakat gerçek tehlike iğne ve ya ilaç olarak alınan kas hacmi arttırıcılardır, bunlar arasında ölümcül olanı seratonin maddesinin bulunduranlardır.

  Çok aşırı doz alımında vücuttaki bütün hormon dengesini yok ediyor. Dıştan alınmakta olan hormon sebebiyle vücut hormon üretimini yapmıyor. Sonunda da erkeklik hormonu olan testosteron salgılamayı kesmesi sebebiyle iktidarsızlığa yol açmaktadır. Önemli salgıları üretmekte olan Pankreas felç olur. İlerleyen yaşlarda Böbrek problemi yaşanmasına sebep olabilir. Bu ilacı kullanmaya devam edilirse vücut sisteminiz tamamen çöker. İlacın bırakılmasında sonra bile günlerce kalıntıların vücudu terk etmesi süresinde mavi renkli terlemenin olduğu görülmüştür. Fakat ilaç kesilmez ise sonuç kesinlikle ölüm olmaktadır.

   

Sayfayı Paylaş