1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

W32.Blaster.Worm Virüsünü Temizlemek

Konusu 'İnternet' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 13 Mart 2007 başlatılmıştır.

1. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.364
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.875 ÇTL
    İnternete bağlandıktan kıa bir üre sonra işletim sisteminiz NT/AUTHORİTY/system hatası verip bir dakika sonra kendisini kapatıyorsa sisteminize W32.Blaster.Worm virüsü bulaşmış demektir. Bunu maalesef virüs tarama programları ile temizleyemezsiniz. Eğer böyle bir durum yaşamışsanız aşağıdaki işlemleri gerçekleştirin.

İlgili vürüsün bulaşıp bulaşmadığını kontrol etmek için:
    * Bilgisayarınızda start (başlat) , run (çalıştır) komutuna "regedit" yazılarak registry editörüne giriniz
    * HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run anahtarının değerinin "windows auto update"="msblast.exe" olup olmadığı kontrol ediniz.
    * Eğer anahtarın değeri "windows auto update"="msblast.exe" ise virüs bulaşmıştır.
    * Temizlemek için aşağıdaki linke tıklayarak antivirüs yazılımını bilgisayarınıza yükleyiniz. [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]
    * Virüs programını çalıştırmadan bilgisayarınızda bulunan tüm açık programları kapatınız.
    * Eğer XP kullanıyorsanız "System Restore" özelliğini kapatınız.Virüs programını çalıştırınız.

-- My Computer ( properties)
    -- System Restore 'i seçilir.
    -- "Turn Off System Restore on all hard drives"

* Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra "XP kullanıyorsanız" system restore özelliğini yeniden aktive ediniz.

Daha sonra aşağıdaki adresten programı indirip çalıştırabilirsiniz. Üstteki ile aynı olayı yapmakla birlikte microsoft'un kendi ürünü.

[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

2. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    991 ÇTL
    :)) Benim bilgisayarin dili farkli olunca Kuramadim 2 ci linki

Yükledim karsima bilgisayarin dili farkli acamiyor yazdi kurmam icin Türkcemi yapmam gerekiyor Tesekkür YORUMSUZ .

Sayfayı Paylaş