Westroads Mall Saldırısı

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,252
Takım
GALATASARAY
#1
Westroads Mall Saldırısı

Westroads Mall saldırısı, ABD'nin Nebraska eyaletinin Omaha kentindeki Westroads alışveriş merkezi'nde, 5 Aralık 2007 tarihinde Robert A. Hawkins adındaki 19 yaşındaki birinin etrafa rastgele ateş açarak 8 kişinin ölümüne ve ikisi ağır 4 kişinin yaralanmasına neden olduktan sonra intihar ettiği kanlı saldırıdır.

Saldırı
Hawkins, 5 Aralık 2007 saat 19:42'de Westroads alışveriş merkezi'ne geldi. Von Maur binasının üçüncü katına çıkan Hawkins, elindeki AK-47 marka tüfeğiyle yukarıdan etrafa rastgele ateş açarak, 8 kişinin ölümüne neden oldu. [2] 5 kişiyi de yaralayan Hawkins'in saldırıdan sonra intihar ettiği anlaşıldı. Yetkililer, saldırganın cesedinin, Von Maur adlı alışveriş merkezinin üçüncü katında bulunduğunu ve yaralılardan ikisinin durumunun kritik olduğunu bildirdiler.


Saldırganın kullanmış olduğu AK-47 marka silah.


Ölümü kesinleşen kişiler
Ölümü kesinleşen kişinin adı Ölümü kesinleşen kişinin yaşı Ölümü kesinleşen kişinin görevi

Gary Scharf 48 Müşteri
John McDonald 65 Müşteri
Angie Shuster 36 Şirket elemanı
Maggie Webb 24 Şirket elemanı
Janet Jorgensen 66 Şirket elemanı
Diane Trent 53 Şirket elemanı
Gary Joy 56 Şirket elemanı
Beverly Flynn 47 Şirket elemanı

Olayın araştırılması
Hawkins, daha önce uyuşturucu kullanmaktan tutuklanmış ve alkollüyken toplum huzurunu bozucu eylemlerinden dolayı yargılanmıştı. İçe dönük bir kişiliği olduğu söylenen Hawkins'in ailesiyle sorunlar yaşadığı, kız arkadaşı tarafından terk edildiği ve McDonald's'daki işinden kovulduğu anlaşıldı. Yapılan inceleme sonucu saldırganın üzerinde bulunan ve ailesine yazmış olduğu bir not bulundu. İntihar notunda saldırgan artık ailesine yük olmayacağını belirterek olanlar için çok üzgün olduğunu söylüyordu. Saldırganın notunu "Şimdi meşhur oldum işte" ("be famous") ifadesiyle bitirdiği kaydedildi.
 

Benzer konular

Top