WhatsApp profilimi nasıl ayarlarım?

Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
36,717
Beğeniler
8,973
Takım
GALATASARAY
#1
WhatsApp profilinizi kişiselleştirip arkadaş ve ailenizi güncellemelerinizden haberdar etmenizin birçok yolu vardır. WhatsApp'ı ilk indirip yüklediğinizde, sizi profil resmi ve isminizi ayarlamanız için bir işlemden geçiririz. Durum mesajınızı da ayrıca kişiselleştirebilirsiniz.

Profil resmi

WhatsApp profilinizde belirlediğiniz resim, Sohbetler ekranında, kişisel ve grup mesajlarında ve bazen de Favoriler listesinde görüntülenir. Arkadaşlarınız telefonlarında sizi farklı bir resimle kaydetmiş olsalar bile, sadece sizin WhatsApp'tan belirlediğiniz profil resminizi göreceklerdir. Eğer profil fotoğrafı koymamayı seçerseniz, arkadaşlarınız sizi kaydetmiş oldukları resimleri ile veya boş bir fotoğraf çerçevesi ile görüntülerler.

İsim

WhatsApp profilinizde ayarladığınız isim arkadaşlarınıza yazdığınızda onların mesaj bildirimlerinde kullanılır. Eğer bir kişi sizin bilgilerinizi telefonlarına kaydetmemişse, aynı grup sohbetinde bulunduğunuz zaman, bu kişi grup sohbetinde isminizi görecektir. Fakat, arkadaşlarınızın Favoriler listesinde - Android'te Kişi Seç ekranında - isminizi sadece sizi telefon rehberlerine kaydettikleri şekilde görürler.

Durum mesajı

Durum mesajı, ne yapmakta olduğunuzun gerçek zamanlı göstergesidir; böylece listenizdeki kişileri en son gelişmelerinizden haberdar edebilirsiniz. Durumunuzu ayarladığınızda, WhatsApp'ta telefon numaranıza sahip olan herkes çevrimdışı olsanız bile durumunuzu görebilir. Ancak, engellediğiniz kişiler, durumunuzda yaptığınız değişiklikleri göremezler. Durum mesajlarını WhatsApp'ı açıp Favoriler / Kişi Seç ekranına giderek görebilirsiniz. Arkadaşlarınızı durum mesajlarını isimlerinin altında bulabilirsiniz.

Güncellenen durum mesajlarının arkadaşlarınızın telefonlarında görüntülenmesi biraz zaman alabilir. Eğer arkadaşlarınız Favoriler / Kişi Seç listelerini yenilerlerse durum değişikliklerinizi daha hızlı görebilirler.

Unutmayın, profiliniz enerjik ve WhatsApp'taki tüm arkadaşlarınızla aynı anda kolayca iletişim kurmanız için tasarlanmıştır. WhatsApp profilinizin herhangi bir kısmını istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Dikkat: Durum mesajınız 'çevrimiçi' ve 'son görülme' zaman damganızdan farklıdır. Bu zaman damgaları hakkında daha fazla bilgi için bu konuyu okuyabilirsiniz.
 
Top