1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Win 7, Xp Driver yedekleme programı - Double Driver, Resimli anlatım

Konusu 'Resimli Program Anlatımı' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 3 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. YoRuMSuZ

  YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

  Katılım:
  7 Haziran 2006
  Mesajlar:
  25.316
  Beğenileri:
  8.713
  Ödül Puanları:
  11.330
  Cinsiyet:
  Erkek
  Banka:
  17.613 ÇTL
  Double Driver, ücretsiz ve portable çalışan bir programdır. Win 7 ve Win Dp işletim sistemlerinde (32-64 bit) sorunlara karşı kolaylıkla mevcut kurulu driver yedeklerini alabiliyorsunuz.

  Programı indirmek için şu linki kullanabilirsiniz: Win 7, Xp Driver yedekleme programı - Double Driver

  Program portable olduğu için herhangi bir harici bellekte taşımanız da mümkün. Yedeklerinizi, programı çalıştırarak bilgisayarınızda bir klasöre alabilirsiniz.

  Uygulamayı çalıştırdıktan sonra önce 'backup'a,sonra açılan pencereden ,altta 'Scan Current System' sekmesine tıklıyoruz. Program sistemde yüklü tüm driverları listeleyecektir.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Programın en güzel özelliği hem portable (taşınabilir) olması, hem de sizin yüklediğiniz driverleri işaretliyor olmasıdır. Yedeklemek istediğimiz driver'ları işaretledikten sonra 'backup now'a tıklıyoruz (yukarıdaki resim).

  [​IMG]

  Program 3 çeşit yedekleme yapıyor:

  1. Structured folder => Klasör halinde yedekler
  2. Compressed (zipped) folder =>Sıkıştırarak yedekler
  3. Single File serf exctract (executable) =>Bütün sürücüleri tek bir .exe dosyasında birleştirir.
  [​IMG]Yukarıdaki resimde kırmızı ok ile gösterdiğimiz yere tıklayarak driver'ları yedekleyeceğiniz yeri belirleyip [olası bir formattan sonra tüm sürücüleri geri yükleme durumu ile karşı karşıya kalacağınızı hesaba katarak,burada sisteminizin kurulu olduğu( Örneğin C:\ gibi) Partition'nun dışında farklı bir Partitionu (Örneğin D:\ ; E:\ ;...gibi) seçmenizde büyük yarar olacaktır] OK tuşuna tıklayın ve yedeklemeyi başlatın.
   
  Son düzenleme: 15 Mayıs 2016

Sayfayı Paylaş