1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Win 7'de Dns Ayarlarını Değiştirmek - Resimli Anlatım

Konusu 'Resimli Program Anlatımı' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 30 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.355
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.817 ÇTL
    Windows 7 işletim sisteminde DNS ayalarını değiştirmek XP işletim sistemindekinden biraz farklı. Yasaklı sitelere sansürsüz şekilde girebilmek için başvurduğumuz bu yöntem, Windows 7 işletim sisteminde aşağıdaki şekilde yapılıyor.

* Görev yöneticisi araç çubuğunda saatin yanındaki bağlantı simgesine ters klik yapın ve “Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni Aç” satırına tıklayın.

* Açılan pencerede kullandığınız bağlantı adına tıklayın.

* Karşınıza çıkan pencerede (Kablosuz Ağ Bağlantısı Durumu) ekranında “Özellikler” butonuna tıklayın. Bundan sonrası Windows XP işletim sistemindeki gibi…

* Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) satırını seçili hale getirip “Özellikler” butonuna tıklayın. (alttaki resim)

* Açılan pencereden “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” kutucuğunu işaretleyin ve tercih ettiğiniz ip numaralarını girin. (alttaki resim)

Kullanabileceğiniz DNS sunucuları...

Tercih edilen DNS sunucusu: 4.2.2.1
    Diğer DNS sunucusu: 4.2.2.2

Tercih edilen DNS sunucusu: 4.2.2.3
    Diğer DNS sunucusu: 4.2.2.4

Tercih edilen DNS sunucusu: 4.2.2.5
    Diğer DNS sunucusu: 4.2.2.6

Tercih edilen DNS sunucusu: 208.67.222.222
    Diğer DNS Sunucusu: 208.67.220.220

Kaynak: [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

* * * * *

Diğer İşletim Sistemlerinde DNS değiştirmek için aşağıdaki linkleri kullanınız.

Windows Xp'de DNS değiştirme:
    [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

Windows 8 ve 8.1'de DNS değiştirme:

Windows 10'da DNS değiştirme:

Sayfayı Paylaş