1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Windows 10 Dan Win 7 Ye Dönüş

Konusu 'Yazılım / Donanım / İşletim Sistemleri' forumundadır ve Beyfendi tarafından 4 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Beyfendi
    Düşünceli

Beyfendi Kaf Kef Özel üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    1.830
    Meslek:
    Öğrenci + kamu personeli
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    980 ÇTL
    Arkadaşlar bu konu hakkında bilgilerinize ihtiyacım var yardımcı olursanın çok iyi olur

2. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.360
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.871 ÇTL
    Eğer yükseltme yaptıysan çok kolay. 1 ay boyunca geri dönüş için Windows 10 dosyaları yedekliyor. 1 ay içinde dönmezsen artık dönüş yok. Bu işlem Vindows 7 ve 8 işletim sistemi için geçerli.

Ama temiz kurulum yaptıysan maalesef formatla geri dönebilirsin.

Eğer yükseltme yaptıysan şu adımları izle.

Geri dönüş işleminize başlamak için Windows 10 masaüstünde sağ altta bulunan "Hızlı İşlem Merkezini" açıp Tüm Ayarlar sekmesinden Güncelleştirme ve Güvenlik ikonunu seçin.

Karşınıza çıkacak olan yeni pencereden önce "Kurtarma" seçeneğini seçin ve oradan Önceki Sürüme Geri Dön başlığı altında bulunan Başlarken butonuna tıklayın.

Sonrasında karşına gelecek yönergelerde bir anket var, ilgili seçeneği işaretleyin ver ileri butonuna tıklayın.

Artık downgrade yapmış oldun. Yani eski Windows sürümün karşında...

Tekrarlıyorum bu işlek sadece yükseltme yaptıysan geçerli.

Beyfendi ve SAHRA_BUSE bunu beğendi.
  3. Papatya
    Meşgul

Papatya Sözlerimi Geri Alamam.* Süper Moderatör

Beğenileri:
    5.771
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    4.918 ÇTL
    Bende henüz yükseltmedim, nesini beğenmedin desem acaba? Benim içinde bir fikir olmuş olur...

4. Beyfendi
    Düşünceli

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    1.830
    Meslek:
    Öğrenci + kamu personeli
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    980 ÇTL
    sürücüleri çalışmıyor kamera filan açılmıyor expoler kulanılmıyor adobe flas yüklüyorum oyunlar açılmıyor ve şuanda 7 ye geri yükledim vifi ve kabloluya bağlanamıyorum canımı sıktı anlayacağın program :( @Papatya

Papatya bunu beğendi.
  5. Beyfendi
    Düşünceli

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    1.830
    Meslek:
    Öğrenci + kamu personeli
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    980 ÇTL
  6. Beyfendi
    Düşünceli

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    1.830
    Meslek:
    Öğrenci + kamu personeli
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    980 ÇTL
    Ve bu arada şahin abi sen bilirsin sende nasıl işletim sistemi 10 bide senin fikrini alabilirmiyiz..

YoRuMSuZ bunu beğendi.
  7. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.360
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.871 ÇTL
    Ben iki tane Toshiba Stalletite laptopa sıfır kurulum yaptım @Beyfendi . Önce yükselterek tabi.

Birinde Win 8.1 yüklü dokunmatik ekranlı 1 yılık laptop. 8 GB ramli ve i5 işlemci. Bunda TouchPad ve FN tuş bileşeninde sorun oldu. Bunları da hemen Toshibanın sitesinden yükledim sorun yok inanılmaz güzel oldu. Açılış yaklaşık 12 saniye ve çalışmayan program yok.

Diğer laptop 5 yıllık Toshiba Stalletite, i5 işlemcili 4 GB ram. Windows 7 yüklü idi. 2 gün önce geçiş yaptım sıfır kurulum.

Tek bir sürücüde sorun yok. Üzerine çok eski olan Office 2003 yükledim. Xp döneminde kalma kendi yazdığım programları da ekledim. Bana mısı ndemiyor harika şekilde sorunsuz ve açılış 15 saniye civarında.

Özetle kesinlikle Windows 10 a geçilmesi gerekir diye düşünüyorum. Her ki laptopta Windows 10 Home sürümü kullanıyorum. Zaten bu konuda eski işletim sisteminize uygun şekilde yüklemek gerekiyor. Neydi o açılıştaki 1 dakikayı aşan kasılma süreleri. Dünya varmış :)

Hem görsellik, hem stabilite, hemde başlat menusu yenilikleri ile ayarlarla ilgili hızlı ulaşımlar süper olmuş.

JosTeR ve Beyfendi bunu beğendi.
  8. Beyfendi
    Düşünceli

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    1.830
    Meslek:
    Öğrenci + kamu personeli
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    980 ÇTL
    abi şimdi güzelde bazı uygulamaları açmıyor mesela onları nasıl ayarlıcaz youcam kamera olsun vb bazı şeyler

9. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.360
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.871 ÇTL
    Uygun sürücüleri yükleyebilirsin. Üretici firmanın sitesinden Win 10 için sürücü yayınlayıp yayınlanmadığına bakabilirsin. Başka hangi program çalışmıyor?

10. Beyfendi
    Düşünceli

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    1.830
    Meslek:
    Öğrenci + kamu personeli
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    980 ÇTL
    @YoRuMSuZ şuanlık bunlar çalışmıyor şahin abi başka bişeyi varmı bilemem çözmeye çalışıyorum programları zaten belirli bişeyden sonra otomatik sürücüleri güncellerler.

Sayfayı Paylaş