1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Windows 7'nin gizli avantajı!

Konusu 'Yazılım / Donanım / İşletim Sistemleri' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 9 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

 1. YoRuMSuZ

  YoRuMSuZ Biz işimize bakalım! .

  Katılım:
  7 Haziran 2006
  Mesajlar:
  25.310
  Beğenileri:
  8.704
  Ödül Puanları:
  11.330
  Cinsiyet:
  Erkek
  Banka:
  17.881 ÇTL
  XP yerine Win 7 kullanarak sadece güncel bir sisteme sahip olmuyormuşuz. İşte gizli kalan kazanç...

  Windows 7'ye geçişin önemli sebeplerinden birisi de tasarruf. Hatta erken geçişin en önemli avantajlarından birisi de bu.

  Bir ev kullanıcısı elektrik faturasındaki düşüşe dikkat etmeyebilir; ancak büyük şirketler ve kalabalık organizasyonlar için her watt ciddi bir tasarruf demek. Windows 7'ye geçiş ne kadar fark yaratır sorusu ise Mindteck tarafından yapılan bir araştırma ile cevaplandı.

  Pentium 4 işlemci kullanan bir bilgisayarda kutudan çıktığı gibi kurulan, ayarsız bir Windows 7 bile Windows XP'ye göre yüzde 25 elektrik tasarrufu sağlıyor. Bütün sürücüler güncellenmiş halde Windows XP ile fark hala yüzde 10 civarında oluyor.

  Çok modern sistemlerde kazanç gittikçe azalıyor ama yine de yüzde 3 seviyesinin altına düşmüyor. Bu da daha önce de belirttiğimiz gibi büyük organizasyonlar için yıllık bazda iyi bir tasarruf demek.
   

Sayfayı Paylaş