Windows 8 Windows 7 ile Aynı Sistem Gereksinimleri ile Çalışacak

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
Katılım
1 Tem 2011
Mesajlar
2,757
Beğeniler
97
Yaş
38
Şehir
artvin
#1


İlerleyen günlerde piyasaya sürülecek olan Windows 8 birçok kullanıcı tarafından merakla beklenmeye başlandı bile. Yeni sistemin ne gibi yenilikler getireceği merak edildiği gibi sistemin hangi özelliklere sahip bilgisayarlarda çalışacağı da merak konusu.
Microsoft'un Resmi sitesinden yapılan bildiride Windows 8'in çalışması için gerekecek sistem gereksinimlerin Windows 7 ile aynı olacağı ve herhangi bir fazlalık olmayacağı açıklandı.

Yeni bir habere göre göre Windows 8 en az 1 gb ve 2 gb ram potansiyeline sahip sistemlerde çalışabilecek ve ram miktarı yükseldikçe sistemin performansı da buna paralel olarak artacak. Bu ayrıca sistemin pil ömrünün de daha uzun ve daha sağlıklı olmasını sağlayacak.
Normal bir sistemde de makinenin sahip olduğu ram miktarı ne kadar çok ise pil ömrü de o kadar fazla gider. Bu konunun farkında olduklarından buna göre bir sistem geliştirmek istediklerini belirten Microsoft yetkilileri asıl hedeflerinin önümüzdeki birkaç yıl içinde gb bile tutmayan sistemler geliştirmek ve bu sistemleri her çeşit bilgisayarda çalıştırabilmek olduğunu söylüyorlar.

Yine sitede yazanlara göre Windows 8'in hedefi tamamen Windows 7 ile aynı sistem gereksinimleri doğrultusunda çalışabilmek. Şu an bir çok kullanıcı mevcut sistemlerini Windows 7'ye göre ayarladı ve Windows'da ek bir külfet getirmeden yeni Windows'un da bu sistemlerde rahatça çalışabilmesini hedefliyor. Bu sayede Windows 8'i daha fazla kullanıcı rahat bir şekilde kullanabilecekler. Dünyada her kullanıcı gelişmiş bilgisayar sistemlerine sahip olmadığından windows'un alt düzeydeki sistemlere de hitap etmesi şirket açısından daha fazla müşteri demek olduğu gibi hala evrensel boyutta bir sistem olduklarının da bir kanıtı olacak.
 

Benzer konular

Top