Windows'a "gerçek bir rakip"

Mod-53

Uzaklardayım
Özel üye
Katılım
16 Eyl 2011
Mesajlar
1,895
Beğeniler
84
Şehir
İSTANBUL
#1


[h=1]Windows'a "gerçek bir rakip"[/h]Windows'a "gerçek bir rakip" çıkartmak için kolları sıvadılar... İşte alternatif işletim sistemi...

ReactOS Foundation, 2012 fon sağlama planını açıkladı. Buna göre takım, Windows XP ve Windows 2003 ortamları ile "ikili (binary) uyumlu" ücretsiz bir işletim sistemi meydana getirmek istiyor.

ReactOS, şu an "alpha" aşamasından "beta" aşamasına geçmek üzere bulunuyor. Ancak çekirdek, grafik arayüz, API'lar gibi bazı bölümler üzerindeki çalışmalar, ana geliştiricilerin gerçek hayattaki günlük çalışmaları nedeniyle yavaşlamış bulunuyor. ReactOS Foundation, 2012 fon sağlama kampanyasını önceki yıllara göre farklı bir amaca adamaya karar vermişti: "mümkün olduğu kadar çok geliştiriciyi işe almak". Böylece "bir hobiyi işe dönüştürmek, geliştiricilerin tüm zamanlarını ReactOS projesine harcamasını sağlamak" planlanıyordu.

ReactOS Foundation, daha önceki fon sağlama çalışmalarında "endüstri seviyesinde altyapı" meydana getirmeyi amaçlarken artık işleri hızlandırarak "ReactOS'u gerçek bir rakip ve dünyadaki tüm kullanıcılar için bir alternatif" haline getirmek istiyor.
 

Benzer konular

Top