1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

yabancı yatırımcılar ilk önce sigorta diyor...

Konusu 'Ekonomi' forumundadır ve KıRMıZı tarafından 13 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

 1. KıRMıZı

  KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

  Katılım:
  22 Şubat 2008
  Mesajlar:
  27.249
  Beğenileri:
  7.058
  Ödül Puanları:
  11.580
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Karmaşıkkk
  Yer:
  TÜRKİYE
  Banka:
  6.355 ÇTL
  IBS Sigorta Brokerlik Hizmetleri Genel Müdürü Sevhan Gök Kahya, yabancı yatırımcıların bir projeye katkıda bulunurken aradıkları ilk şartın sigorta olduğunu söyledi.

  Sigorta için yabancı yatırımcıların olmazsa olmazı diyen Kahya, "Sigorta istedikleri şekilde tamamlanmadığında krediyi kullanıma açmıyorlar. Yatırımlarını yüzde 100 teminat altına almak istiyorlar, diğer bir değişle finansmanını yapmış oldukları projeyi sigortalanabilir tüm risklere karşı teminat altına almak istiyorlar. IBS olarak pek çok yabancı yatırımcıya hizmet verdiklerini belirten Kahya, Türkiye'de proje finansmanının sigortalanması konusunda çalışmaya başlayan ilk sigorta brokerlik şirketlerinden biri olduklarını söyledi. Proje finansman sigortasının bir paket olduğunun altını çizen Kahya, "Proje finansmanını pek çok alanda yapabilirsiniz. Burada önemli olan sadece ürünü sağlamak değil aynı zamanda bu ürünü sağlayan reasürörlerin ve sigorta şirketlerinin de bu paketteki şartlarla bütünlüğünü sağlamak " dedi. Şirketlere doğru şekilde danışmanlık yapabilmek için brokerlerin donanımlı olması gerektiğini vurgulayan Kahya; "Brokerlerin yeterli hukuk, sigorta ve reasürans bilgisine sahip ve piyasaya hakim kişiler olması gerekiyor" değerlendirmesi yaptı.
   

Sayfayı Paylaş