Yaktığın gemilerden biriyim ben

sessiz gemi

Forum Tutkunu
Katılım
10 Ock 2009
Mesajlar
2,031
Beğeniler
30
Şehir
Ankara
#1
“yaktığın gemilerden biriyim ben.. şimdi denizin en dibinde.. varlığına meydan okuyarak üzerinde özgürce süzüldüğü su, onu şimdi içine hapsetmiş bir gemi.. köhnetilmiş, yok olmaya terk edilmiş.. yukarısı eskisi gibi ışıl ışıl, dingin ve durgun.. görünene aldanmayan meraklı bir dalgıç keşfedecek bu batık gemiyi.. çıkarmak isteyecek çakıldığı o kumun derinliklerinden, direnecek hem gemi hem de maceracı dalgıç.. kurtaracak..


o zamana kadar beklemeli belki de..


beni batırdığın o karanlık, sisli geceyi hatırlıyorum şimdi hafızam yettiğince.. zihinleri kaplayan o uğultu, bağırışmalar, ağlamalar.. güvertemden teker teker suya atlayan duygular.. kendi yaşamlarını kurtarmaya çalışan tayfalar gibi.. ama bilmezler ki onlar yalnız bana ait ve benimle varlar..


aldığım o sayısız darbeden sonra yavaş yavaş batıyorum.. sense, katilim, hala kıvranıp kıvranmadığımı görmek için geliyorsun yanı başıma, ..defalarca.. dönüyorsun etrafımda.. bir tur daha atıyorsun.. şimdi zaman zaferini kutlamak zamanı.. eğlencelere gideceksin mahzenlere.. beni hüzünlendiren, seni düşündüren melodilerle eğleneceksin belki de.. belki de ne tuhaf o melodileri benim mabedimde dinleyeceksin..


üşüyen gecede içini ısıtacak o ezgiler.. tam tamlar duyulacak kazandığın zaferin şerefine.. yudumladığın her kadehde yerinden kımıldatacaksın bu batık gemiyi.. beraberimde gömdüğün hazinelerle ben haraket ettikçe yerimden, anlayacaksın, o okyanusun senin zihninde gizlendiğini, ve benle kalan hazinelerin hep saklanacağını..
sarhoşluğunda dalgalanacak deniz, yükselecek su.. her yudumunda kımıldayacak bu gemi.. çektiği acılardan bir kısmını sana hediye edecek bu yürek, bu mutlu gününde.. ve senin onun mabedinde eğlendiğin gibi o da sevinecek sen sızladıkça.. “


kendinden kopan sevgiliye beslenen olumsuz duygular nasıl olur da aşkın kıyısından köşesinden bir şekilde içeriye sızar, hiç düşündünüz mü ? seven her ne olur da sevdiğinin de bir an çektiğini hayal ederek kendini rahatlar.. aşkın bir yerinde nefret var mıdır? onun üzgün olduğunu bilmek bile iyi gelir.. zevk alır denemez ama rahatlamaktan behsetmek çok güç olmasa gerek..


sizler bu soruları düşünürken bendeniz batık geminin gün ışığına çıkmasını dilemekteyim.. yine üzülerek belirteyim katili kıvranıp kıvranmadığını görmek için hala etrafında dönmekte..
 

Benzer konular

Top